Rosjanie odgrodzą się od Polski drutem kolczastym. Na granicy Polski i Obwodu Kaliningradzkiego już od miesiąca powstaje bowiem ogrodzenie. Jest to odpowiedź Rosjan na zawieszenie małego ruchu granicznego przez Polskę.

Polska zawiesiła mały ruch graniczny na granicy z Rosją i Ukrainą już 4 lipca. Było to jedno z działań mających na celu utrzymanie bezpieczeństwa w kraju na czas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Po ŚDM ruch na granicy z Ukrainą został przywrócony. Nie stało się tak jednak na granicy z Obwodem Kaliningradzkim należącym do Rosji.

W odpowiedzi na takie ograniczenia, Rosjanie zaczęli budowę ogrodzenia na granicy z Polską. W planach jest budowa zasieków, płotu i drutu kolczastego.

Na wstrzymywanie ograniczenia małego ruchu granicznego z Rosją nie godzą się członkowie Komitetu Przywrócenia Małego Ruchu Granicznego. Ci zorganizowali już petycję, pod którą podpisują się mieszkańcy Warmii i Mazur. Ta ma w końcu trafić do premier Beaty Szydło.

Jak powiedział rzecznik rządu, Rafał Bochenek, w najbliższym czasie nie ma możliwości przywrócenia małego ruchu granicznego na granicy z Rosją. Powodowane to ma być występowaniem na terenach przygranicznych przestępczości gospodarczej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również