Rosja mu tego nie podaruje. Macierewicz zszokował wszystkich na arenie międzynarodowej

Rosja mu tego nie podaruje. Macierewicz zszokował wszystkich na arenie międzynarodowej Źródło: Fot. Flickr (Nicolas Raymond) - MON

Nawet wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz bardzo często wywołuje ogromne, skrajne emocje. Jako minister obrony narodowej wypowiada się on często w niezwykle stanowczy sposób na tematy międzynarodowe, w których radzi mu się zachowywać dyplomatyczny ton. Tak było i tym razem, kiedy to zajął oficjalne stanowisko w sprawie polityki rosyjskiej.

Macierewicz pojawił się ostatnio na Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa w kanadyjskim Halifaxie. Jednym z podjętych przez specjalistów tematów okazały się "wpływy Rosji na "destabilizację bezpieczeństwa Europy". Jak przekazano mediom, polski minister miał naprawdę wiele do powiedzenia na ten temat. - Rosja nie przygotowuje się do obrony, przygotowuje się do ataku. (...) To nie jest już zimna wojna, to jest początek bardzo gorącej wojny - stwierdził otwarcie Macierewicz.

Ostrym słowom nie było końca

- Z polskiego punktu widzenia aktywności Korei Północnej są ściśle połączone i skorelowane z rosyjskimi planami i z agresywną aktywnością Federacji Rosyjskiej. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, nigdy nie zrozumiemy skali agresji i planów, które Rosja obecnie realizuje. To nie jest Zimna Wojna - dodał także polityk reprezentujący interesy polskiego rządu. - Wyniki ćwiczeń Zapad 17, które zakończyły się dwa miesiące temu i sięgały od Morza Arktycznego po Morze Czarne, wraz z ćwiczeniami z użyciem rakiet balistycznych i rakiet Iskander, które mogą przenosić głowice nuklearne, pokazały, że nie szykowali się do obrony, a do agresji. Stąd Polska musi przyjąć założenie, że to nie jest zimna wojna, a gorąca wojna - stwierdził także Macierewicz, zaskakując wielu światowych polityków oraz obserwatorów areny międzynarodowej. Słowa polskiego przedstawiciela spotkały się z ostrą reakcją w samej Rosji. Szef MON jest tam obecnie stanowczo krytykowany, a niektóre skrajne źródła medialne zarzucają mu kłamstwa i próbę osłabienia klarownej pozycji sąsiada na arenie międzynarodowej. Czas pokaże, czy sam Władimir Putin zdecyduje się więc odpowiedzieć na kontrowersyjne zarzuty.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News