Jak donoszą media, rosyjskie władze na dobre wypowiedziały wojnę produktom spożywczym pochodzącym z Polski. W całej Rosji urządzane jest masowe niszczenie polskiej żywności.

Rok temu rosyjskie władze nałożyły na Polskę sankcje gospodarcze polegające m.in. na zakazie importu do Rosji produktów spożywczych.

Jak ustaliły media, w ostatnich dniach zniszczono w sumie 28 ton polskich jabłek i pomidorów a także wieprzowiny które do Rosji trafiły najprawdopodobniej przez Białoruś gdzie zmieniano informacje o kraju pochodzenia tak by produkty mogły przejechać przez granicę. Podobny los spotkał sery, owoce i wyroby mięsne z innych krajów UE objętych rosyjskimi sankcjami.

Rosyjscy pracownicy, którzy zajmują się niszczeniem polskiej żywności starają się przekonać media, że niszczone przez nich produkty zostały uznane za niebezpieczne z uwagi na brak oznaczeń producenta, daty produkcji i przydatności do spożycia.

Polski minister rolnictwa zaapelował już do Władimira Putina o zaprzestanie akcji. Nie należy się jednak spodziewać przychylnej Polsce reakcji ponieważ akcja niszczenia polskich produktów spożywczych była efektem dekretu prezydenta Rosji, który zażądał wyjaśnień od swojego rządu w sprawie importu do kraju produktów z krajów objętych rosyjskimi sankcjami.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również