Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował zamieszki na Ukrainie. Stwierdził, że jest to efekt „umizgiwania się do ekstremistów”. Szef rosyjskiego MSZ podkreślił, że Ukraina nadal nie wywiązała się z porozumień z Mińska.

Podczas głosowania ukraińskiego parlamentu nad decentralizacją państwa dającą większą niezależność rejonom opanowanym przez rosyjskich separatystów, w Kijowie wybuchły zamieszki. W ruch poszła ostra amunicja a nawet granaty. Co najmniej jedna osoba nie żyje, kolejne 100 odniosło rany.

– To, co w poniedziałek wydarzyło się w Kijowie, to dzieło ekstremistów z partii Swoboda” – powiedział Ławrow – komentował Siergiej Ławrow.

– Po przewrocie państwowym (w 2014 roku) przypomnieliśmy naszym kolegom, jak odnosili się do tej formacji. Nikt nie negował, że takie było stanowisko UE, jednak szef MSZ Francji oświadczył, iż ‚wszystko jest w normie’; że Swoboda zmierza w stronę politycznego mainstreamu – dodał komentując sprawę „współpracy” ukraińskich władz z nacjonalistami z partii Swoboda.

 

źródło: PAP

...

Zobacz również

Zobacz również