Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał ustawę, która da Rosjanom możliwość otrzymania jednego hektara ziemi na Dalekim Wschodzie. Dokument został opublikowany 2 maja na stronach rządowych. Ziemia będzie przekazywana na podstawie umowy użyczenia.

Ustawa nazywana w Rosji „dalekowschodnim hektarem” pozwoli obywatelom na otrzymanie hektara ziemi na wschodzie kraju. Obywatele, którzy złożą odpowiednie podanie otrzymają hektar należącego do państwa na podstawie umowy użyczenia.

Grunty, które zostaną przekazane chętnym znajdują się na terenie Republiki Sacha (Jakucji), Kraju Kamczackiego, Kraju Nadmorskiego, Kraju Chabarowskiego, obwodu amurskiego, obwodu magadańskiego, obwodu sachalińskiego, Żydowskiego Okręgu Autonomicznego oraz Czukockiego Okręgu Autonomicznego.

Rosjanie będą właścicielami gruntów przez 5 lat. Po upływie tego terminu będą mogli je wydzierżawić, lub odkupić. Federacja Rosyjska zmaga się na terenie Dalekiego Wschodu ze sporymi problemami demograficznymi. Upadek Związku Radzieckiego poskutkował likwidacją większości zakładów przemysłowych oraz miejsc pracy. Ludność stopniowo opuszcza i tak już opustoszałe miejscowości i masowo migruje za pracą i lepszymi warunkami życia na zachód kraju.

Zobacz również

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Zobacz również