W sobotę nad ranem w Rostowie nad Donem w południowej Rosji doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego. Zginęli wszyscy pasażerowie i załoga.

Należący do „FlyDubai” Boeing 737 rozbił się podczas lądowania w Rostowie nad Donem w południowej Rosji. Najprawdopodobniejszą przyczyną wypadku były bardzo złe warunki pogodowe tj. bardzo silny wiatr, deszcz i bardzo słaba widoczność, które doprowadziły do błędu załogi.

Samolot podchodził do lądowania dwa razy. Po pierwszej próbie załoga zdecydowała się krążyć nad lotniskiem w bezowocnym oczekiwaniu na poprawę warunków. Po dwóch godzinach kapitan samolotu zdecydował się na drugą próbę lądowania, która niestety zakończyła się katastrofą. Maszyna uderzyła w początek pasa startowego, doszło do wybuchu paliwa i całkowitego rozpadnięcia się samolotu. Śledczy i rosyjskie władze skłaniają się do tezy, że najprawdopodobniej załoga samolotu popełniła błąd podczas lądowania. Na razie jednak nie podano więcej szczegółów.

Jak poinformowała rosyjska komisja śledcza żaden z 55 pasażerów i 7 członków załogi samolotu nie przeżył katastrofy.

Lotnisko, na którym doszło do tragicznego wypadku zostało zamknięte.

Prezydent Rosji, Władimir Putin, zapowiedział tuż po katastrofie, że aktualnie priorytetem jest zapewnienie rodzinom ofiar odpowiedniej pomocy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również


bh, źródło: bbc / euronews