Rosja: Instrukcja przygotowania narkotyku na Wikipedii
Wiadomości Pikio - 25 Sierpnia 2015

Rosja: Instrukcja przygotowania narkotyku na Wikipedii

Władze rosyjskie grożą blokadą popularnej encyklopedii internetowej, jeśli jej administracja nie pozbędzie się strony dotyczącej narkotyku o nazwie "Czaras".

Według Rosyjskiego Nadzoru Teleinformatycznego, informacje w artykule traktującym o narkotyku zawierają instrukcję jak go wytworzyć, stąd też strona opisująca specyfik została natychmiastowo zablokowana. Co więcej, RNT grozi, że jeśli administracja Wikipedii nie pozbędzie się artykułu do kolejnego poniedziałku, na terenie całego kraju wirtualna encyklopedia zostanie zablokowana. Odpowiedź Wikipedii jest jednak jednoznaczna - "nie". Według administracji, treść artykułu o Czarasie składa się z informacji pochodzących z danych ONZ i uniwersyteckich i nie może być żadnej mowy o jakimkolwiek przepisie na Czaras. Mimo tego, Nadzór Teleinformatyczny i tak obstaje przy swoim, a groźba zablokowania całej Wikipedii jest realna.Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: kresy24.pl pt
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News