W piątek 11 marca w okolicach meczetu w mieście Nazrań (stolica Republiki Inguszetii, Kaukaz) eksplodowała bomba. Ładunek znajdował się w samochodzie zaparkowanym naprzeciwko meczetu.

Agencja Interfax, powołując się na źródło w inguskich organach ścigania, podała informację, że ładunek miał moc około 10 kilogramów trotylu, a z samochodu w którym została umieszczona nie zachowały się nawet drobne części.

W rezultacie wybuchu zostało zniszczonych sześć samochodów, a jeden z nich w chwili wybuchu prowadził imam pobliskiego meczetu Hamzat Czumakow. Śledczy nie wykluczają hipotezy, że to właśnie znany w Inguszetii duchowny był celem zamachowców. Czumakow może mówić o dużym szczęściu, ponieważ został tylko lekko ranny. W rezultacie wybuchu ucierpiał 56-letni mieszkaniec Nazrania, który znajduje się w szpitalu.

Powyższe zdarzenie nie było pierwszym atakiem na muzułmańskiego duchownego. W roku 2010 pod jego samochodem został podłożony ładunek wybuchowy. W rezultacie eksplozji Czumakow został ciężko ranny i stracił nogę.

Józef Gawron

źródło: http://www.interfax.ru/russia/498066

...

Zobacz również