Rosja
Wiadomości Pikio - 13 Lipca 2015

Rosja: dożywocie dla urzędników kradnących pieniądze z budżetu

Dożywocie ma być najwyższym wymiarem kary za kradzież pieniędzy z budżetu. Taki pomysł na karanie urzędników ma jedna z partii w rosyjskiej Dumie.

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji z Władymirem Żyrinowskim na czele wyszła z pomysłem surowszego karania złodziejskich praktyk wśród urzędników. Według członków partii wysokość kary powinna być odpowiednia do sumy ukradzionych pieniędzy. Wymiary kar wahają się od minimalnej - 10 lat pobawienia wolności, do dożywocia. Założyciel LDPR, Żyrinowski, mimo swej wysokiej w Dumie pozycji - jest wiceprzewodniczącym - nie uzyskał poparcia ani od rządu Dmitrija Miedwiediewa, ani rosyjskiego Sądu Najwyższego. Prawie siedemdziesięcioletni Żyrinowski znany jest z wielu skandali, kontrowersyjnych wypowiedzi i wystąpień. Polakom dał zapamiętać się jako ten, który w 1996r. groził kolejnym rozbiorem Polski, którego miałyby dokonać Niemcy i Rosja.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News