Rosjanie mają swoją teorię na temat wzrostu popularności dopalaczy. Według Federalnej Agencji Antynarkotykowej to szpiedzy sprowadzają do Rosji dopalacze.

O dopalaczach jest w ostatnich dniach również głośno w Polsce. Dyskusja w naszym kraju toczy się jednak raczej wokół kwestii legalizacji narkotyków. Kwestia pochodzenia i wzrostu popularności dopalaczy nie jest podnoszona.

Tymczasem w Rosji Federalna Agencja Antynarkotykowa jest przekonana, że dopalacze nie pojawiły się w kraju przypadkowo.

„Ten nowy narkotyk nosi wszelkie znamiona środka bojowego wprowadzonego na terytorium Rosji. Nie ma co owijać w bawełnę” – mówił szef agencji Wiktor Iwanow dla agencji TASS.

Iwanow przekonuje również, że za sprowadzeniem do Rosji dopalaczy stoją obce służby wywiadowcze. Chodzi o syntetyczną marihuanę, czyli Spice. Narkotyk staje się coraz bardziej popularny w Rosji, a sprowadzany jest najpewniej z Chin. Rosyjskie władze postanowiły więc wejść z handlarzami na wojenną ścieżkę.

Choć nie można wykluczyć tychże teorii, już w czasach ZSRR oskarżano Stany Zjednoczone o sprowadzanie narkotyków do Związku Radzieckiego, by „osłabić ducha młodzieży”. Dilerzy byli wtedy skazywani za współpracę z obcym wywiadem.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

 

 

...

Zobacz również