Rosja: Chcą w Katyniu wystawy o "polskich obozach koncentracyjnych"

Rosja: Chcą w Katyniu wystawy o "polskich obozach koncentracyjnych"

Związane z władzą na Kremlu Rosyjskie Towarzystwo Wojenno-Historyczne chce powstania wystawy o "polskich obozach koncentracyjnych". Rosjanie mają zamiar umieścić kontrowersyjną wystawę w muzeum nieopodal cmentarza zamordowanych polskich oficerów.

Wystawa miałaby dotyczyć rzekomo uwięzionych w polskich obozach czerwonoarmistów po wojnie polsko-bolszewickiej. Choć na razie jest tylko pomysłem, członkowie Towarzystwa bardzo starają się o jej realizację. Ta jest możliwa, gdyż pomysłodawcy mają ze sobą silnego sojusznika, którym są władze rosyjskie. Na czele Towarzystwa stoi bowiem sam minister kultury, Władimir Medinski.

"Są przecież wątki związane z naszymi czerwonoarmistami, których polskie władze wsadziły do faktycznie, obozów koncentracyjnych. Mówiąc o Katyniu musimy pamiętać, że tam są pochowani nie jedynie polscy wojskowi, ale i nasi sowieccy obywatele" - mówi Michaił Miagkow z Towarzystwa.

Prowokacja ta jest kolejnym działaniem Rosji w ramach wojny informacyjnej, którą prowadzi przeciw Polsce. Wystawa ma być odpowiedzią na likwidację pomników pochwalnych Armii Radzieckiej w naszym kraju. Za jej pomocą Rosjanie chcą także wskazać powód, dla którego w Katyniu w odwecie zamordowali 4400 polskich oficerów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rmf24.pl pt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu