Nastroje antyamerykańskie w Rosji przybierają na sile. Grupa prokremlowskich działaczy z organizacji Gławplakat wykorzystała wizerunek prezydenta USA w celu odstraszenia ludzi od palenia. Plakat z podobizną Obamy, który zawisnął w Moskwie głosi „Palenie zabija więcej ludzi niż Obama”.

Choć plakat znajduje się tylko w jednym miejscu – na północy Moskwy – jest już o nim głośno w internecie. Kontrowersje jakie budzi zawdzięcza widniejącym na nim napisom. Członkowie Gławplakat znani są bowiem ze swojego prokremlowskiego jak i antyamerykańskiego nastawienia.

Słowa na górze plakatu głoszą – „Palenie zabija więcej ludzi niż Obama. Chociaż zabija on bardzo dużo ludzi”. Z kolei te u dołu ostrzegają „Nie palcie. Nie trzeba być podobnym do Obamy”.

Nie jest to jednak pierwsza tego typu aktywność Moskwie. W ubiegłym miesiącu na budynku znajdującym się naprzeciw ambasady USA pojawił się duży napis „Obama mordercą”. Z kolei nocami wprost na budynku ambasady wyświetlano za pomocą rzutnika napis „Obama zabójcą #1”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: rp.pl
pt

Zobacz również

ŹRÓDŁOrp.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.