Sąsiedni kraj zamyka granicę z Polską. W trybie natychmiastowym

Sąsiedni kraj zamyka granicę z Polską. W trybie natychmiastowym Źródło: East News AFP

Rosja idzie w ślad Ukrainy. To kolejny kraj sąsiadujący z Polską, który zamyka granice z naszym krajem. Cudzoziemcy nie będą mogli przedostać się do Rosji drogą lądową. Państwa Europy przyłączają się do walki z pandemią koronawirusa. Decyzję potwierdził rosyjski premier, Michaił Miszustin.

Już nie tylko Ukraina, ale także Rosja zamyka granice przed cudzoziemcami z Polski. Decyzja, o której poinformował rosyjski premier, Michaił Miszustin podyktowana jest przede wszystkim dobrem obywateli oraz walką z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Coraz więcej państw zaczyna walczyć z wirusem wewnątrz granic własnego kraju, korzystając z radykalnych metod.

Rosja postanowiła ograniczyć napływ cudzoziemców do kraju. Wszystko przez pandemię koronawirua, która rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. To kolejne państwo sąsiadujące z Polską, które zdecydowało się zamknąć granice. Decyzję, która wejdzie w życie w niedzielę, potwierdził dzisiaj w rozporządzeniu premier, Michaił Miszustin. Rosja poszła w ślady Ukrainy.

Rosja zmyka granice z Polską

Rosja oficjalnie ogłosiła decyzję o zamknięciu granic z Polską. Informację potwierdził już rosyjski premier, Michaił Miszustin. Polityk dodał także, że ta metoda - podobnie jak w Polsce - nie jest spowodowana pobudkami emocjonalnymi, a jedynie ma na celu usprawnić walkę z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Dlatego kraj sąsiadujący z Polską podążył tą samą drogą, co Rzeczpospolita Polska oraz Ukraina.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rosja zdecydowała, że drogą lądową wjechać będą mogli jedynie obywatele Białorusi oraz członkowie oficjalnych delegacji. Problemów na przejściach granicznych nie napotkają również osoby mające zezwolenie na pobyt w Rosji. Granice zostaną zamknięte oficjalnie 15 marca o północy. Wciąż jednak pozostają aktualne loty z Moskwy do Warszawy i innych stolic Unii Europejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Decyzja, którą podjęła Rosja wydaje się jak najbardziej zrozumiała. Zwłaszcza że niedawno Mateusz Morawiecki powiadomił społeczeństwo o zamknięciu granic Polski. Do naszego kraju nie będą mogli dostać się cudzoziemcy, natomiast Polacy powracający zza granicy będą mieli obowiązek przejść kwarantannę. Takie działania mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa i nie dopuścić do sytuacji, jaka miała miejsce we Włoszech.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News