Rosja wykluczona z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio i zimowych w Pekinie. Powód jest wstrząsający

Rosja wykluczona z letnich igrzysk olimpijskich w Tokio i zimowych w Pekinie. Powód jest wstrząsający Źródło: flickr/Rick

Rosja może się już pożegnać z letnimi igrzyskami olimpijskimi, które odbędą się za rok w Tokio oraz z zimowymi w Pekinie w 2022 r. Powód jest szokujący. Kibice będą wściekli.

Rosja po raz kolejny nie będzie mogła oficjalnie wystąpić na igrzyskach olimpijskich przez najbliższe cztery lata. Tym razem rosyjscy sportowcy nie wystąpią pod swoją flagą w Tokio oraz Rzymie. O sprawie opinia publiczna została poinformowana w dzisiaj.

Rosja po raz kolejny wykluczona przez WADA

Rosjanie nie będą mogli wystąpić na mundialu 2022 r. w Katarze. Nie wiadomo, czy w związku z tym rosyjska reprezentacja będzie brała udział w eliminacjach do tej imprezy. Decyzję podjęła WADA, czyli Światowa Agencja Antydopingowa. Po raz pierwszy rosyjscy sportowcy nie mogli wystąpić pod swoją flagą podczas zimowych igrzysk olimpijskich południowokoreańskim Pjongczangu w 2018 r. Rosjanie po spełnieniu warunkach mogli wystąpić pod flagą olimpijską. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlatego Rosja nie wystąpi na igrzyskach

Rosja od wielu lat ma problem z polityką antydopingową. Wpadki sportowców kilkudziesięciu dyscyplin sportu co jakiś czas wstrząsają rosyjską opinię publiczną. 

Sankcje zarekomendował panel WADA już dwa tygodnie temu. Decyzja została podjęta dziś w szwajcarskiej Lozannie przez komitet wykonawczy tej agencji. Powodem jest manipulacja, której dopuściła się Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA). Rosjanie kombinowali z próbkami pobranymi do testów od zawodników, które agencja musiała przekazać do WADA w ramach ostatniej afery w 2018 r. 

Jest szansa na odwołanie

Na ten moment RUSADA ma 21 dni na odwołanie się od wyroku komitetu wykonawczego WADA. W przypadku odwołania sprawę rozpatrzy Sąd Arbitrażowy dla Sportu. Ostatnim razem Rosjanie przegrali i nie wystąpili w Korei Południowej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

Każdy rosyjski sportowiec, który się zakwalifikuje na igrzyska olimpijskie, przejdzie testy antydopingowe i potwierdzi, że nie brał w machlojkach RUSADA, będzie mógł wystąpić. Będzie musiał jednak reprezentować flagę olimpijską. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz ma syna o nieziemskiej urodzie. Jego zdjęcie nie kłamie
  2. Najpierw umarło mu malutkie dziecko, potem zdradziła go żona. Marek Piekarczyk przeszedł przez piekło
  3. Do sieci trafiło powalające nagranie. Tak dorabiają sobie Sławomir z żoną, wielu uzna to za kompromitację
  4. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News