Wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze nie teraz. Niestety, nie żyje najwybitniejszy polski muzyk, autor największych przebojów

Wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze nie teraz. Niestety, nie żyje najwybitniejszy polski muzyk, autor największych przebojów Źródło: pikio.pl

Legendarny polski muzyk, Romuald Lipko, nie żyje. Zespół Budka Suflera opublikował wyjątkowo smutny komunikat, w którym poinformował o odejściu swojego kolegi.

Romuald Lipko zmarł dzisiejszej nocy, po długiej walce z chorobą. Wielu Polaków uwielbiało jego twórczość w Budce Suflera, muzyk był nie tylko klawiszowcem, ale także kompozytorem, autorem wielu wielkich hitów zespołu. Wszyscy mieli nadzieję, że uda mu się pokonać nowotwór.

Romuald Lipko zmarł w nocy. Budka Suflera żegna wybitnego muzyka i kolegę z zespołu

W lipcu 2019 roku zespół przekazał porażające informacje o chorobie swojego klawiszowca, Romualda Lipko. Fani trzymali kciuki, mieli nadzieję, że uda mu się pokonać nowotwór i jeszcze przez długie lata występować na scenie i komponować nowe utwory. Niestety, dzisiaj w social media zespołu Budka Suflera pojawił się wpis o śmierci 69-latka. Zmarł koło północy, po półrocznej walce z chorobą.

- [...] jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera - napisano na fanpage zespołu Budka Suflera.

Był autorem wielkim hitów, które zna każdy Polak. Zmarł przed wielkim powrotem na scenę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hity Romualda Lipki znało wiele pokoleń Polaków. Jego najbardziej znane kompozycje to "Jolka, Jolka, pamiętasz", "Cień wielkiej góry", "Takie tango" oraz "Bal wszystkich świętych". Ponadto napisał wiele hitów dla innych gwiazd polskiej piosenki, takich jak Anna Jantar ("Nic nie może wiecznie trwać"), Urszula ("Dmuchawce latawce wiatr"), Zdzisława Sośnicka ("Aleja gwiazd"), Izabela Trojanowska ("Wszystko, czego dziś chcę"), czy dla Maryli Rodowicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmiano się z niego, że jest za brzydki dla swojej ukochanej. Teraz zmienił się nie do poznania
2. Przyczyna śmierci Lipko była inna? Ujawniono na co naprawdę zmarł, informacje porażają

W ubiegłym roku Budka Suflera reaktywowała się z Romualdem Lipko w składzie. Jeszcze we wrześniu muzyk dziękował za wsparcie fanów w walce z chorobą, a na początek 2020 roku planowana była trasa koncertowa. Za tydzień miał się odbyć koncert w Lublinie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  2. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  3. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni
  4. Hitowy show Polsatu jest oszustwem? Uczestnik przypadkiem się wygadał, będzie afera
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Najpierw zmarło jej dziecko, potem nadszedł kolejny cios

Źródło: Facebook

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News