Polki w żałobie. Nie żyje prawdziwa legenda

Polki w żałobie. Nie żyje prawdziwa legenda

Romuald Dębski był wyjątkowy w swoich fachu. Polki uwielbiały go za jego podejście do sprawy oraz za cuda, jakie potrafił sprawić swoimi rękoma. Dziś niestety go nie ma z nami i będzie go bardzo brakowało wielu osobom.

Romuald Dębski był naprawdę wyjątkowym człowiekiem. Wiele Polek zawdzięcza mu nie tylko zdrowie, ale swoje życie oraz dzieci, które urodziły. Eksperci jasno określali, że to był najlepszy człowiek w swoim fachu. Niestety, dziś już go z nami nie ma, ale na pewno przekazał swoją wiedzę.

Najlepszy ginekolog w kraju

Dębski był z zawodu ginekologiem. To on przyczynił się do doskonalenia tego fachu w Polsce. Udało mu się pomóc wielu kobietom i dzięki niemu wiele dzieci mogło się narodzić bez większych problemów. Był także kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Pod jego okiem stał się to jeden z najlepszych oddziałów w Polsce.

Leczył trudne przypadki

Był bardzo zadowolony ze swojego zawodu. Cieszył się za każdym razem, kiedy udało mu się szczęśliwie zakończyć poród. O jednym z nich mówił w wywiadzie dla gazety.pl: - Wie pan, kiedy ja jestem najszczęśliwszym człowiekiem i lekarzem? W tej chwili. Przed chwilą zakończyłem zabieg cięcia cesarskiego, urodziłem piękną zdrową dziewczynkę. Prawie 4 kg. U pacjentki, która ma trombofilię, czyli nadkrzepliwość. Dziecko z jej poprzedniej ciąży żyje, ale było ciężkim wcześniakiem i do dziś ma problemy. Dlatego urodzenie tego zupełnie zdrowego dziecka dziś to największa frajda i radość - mówił ginekolog. Na swoim oddziale opiekował się wieloma pacjentkami, którymi nikt nie chciał się zająć. Nie ważne, czy trzeba było wykonać ciężki zabieg, czy kobieta miała nowotwór, on chciał zawsze im pomóc najlepiej, jak potrafi.

Romuald Dębski za aborcją

Profesor Romuald Dębski był też zwolennikiem aborcji, przez co bardzo podpadł środowiskom, które się temu zabiegowi sprzeciwiają. Sam jednak zawsze podkreślał, że gdyby mógł, to by jej nie chciał wykonywać:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Każda sytuacja, w której dochodzi do podjęcia decyzji o akceptacji prośby pacjenta o zabieg przerywania ciąży, jest dla lekarza trudna. Proszę mi uwierzyć - to nie jest przyjemne, to nie jest ulga ani dla matek, ani dla lekarzy. To naprawdę jest wybór mniejszego zła. Bo nie ma dobrego rozwiązania. Każde rozwiązanie jest złe... - mówił Romuald Dębski. Lekarz ginekolog zmarł w wieku 62 lat. Teraz kobiety przywdzieją żałobę, bo takiego drugiego już nie ma w Polsce. Miejmy nadzieję, że inni uczyli się od niego i będą tak samo dobrzy, jak on.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rozpłaczecie się. Wzruszające słowa Jana Pawła II przed śmiercią
  2. Agata Duda w sylwestrowej kreacji. Internauci: „Wygląda jak kula dyskotekowa”
  3. Czarne przepowiednie Jackowskiego. Jasnowidz nie ma dobrych wiadomości!
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News