Romski gang porywał Polaków i traktował jak niewolników

Romski gang porywał Polaków i traktował jak niewolników Źródło: fot. flickr.com/wikimedia.org

Właśnie rozpoczął się proces dwóch Romów należących do większej grupy przestępczej. Gangsterzy wywozili bezrobotnych do krajów zachodnich, tam Polacy przebywali w skandalicznych warunkach i byli traktowani jak zwierzęta.

Przestępcy oferowali ofiarom pracę za granicą. Ich ofiarami byli głównie bezrobotni, których wywożono do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Bandyci opłacali transport i zakwaterowanie. Według prokuratury, po przyjeździe zabierano Polakom dokumenty i na ich podstawie wyłudzano zasiłki.

Ofiary były pod stałym nadzorem oprawców. Mieszkały w fatalnych warunkach. Głodzono ich, straszono i bito. Polacy nie mogli sami opuszczać domów. Niektórym udało się uciec. Inni, gdy przestawali być przydatni, byli odsyłani do kraju.

Policji udało się namierzyć gangsterów, jednak ci wyjechali z Polski, a za nimi wysłano nakazy aresztowania. Pierwszy został złapany Sebastian N., który ukrywał się na terenie Wielkiej Brytanii. W maju policja złapała Józefa G ps. "Mały". Z uwagi na dobro pokrzywdzonych i charakter sprawy proces będzie odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Niestety większość członków grupy przestępczej nie udało się pochwycić.

wk źródło: dziennikwschodni.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News