Cała rodzina najsłynniejszego polskiego reżysera została wymordowana. Wstrząsająca historia

Cała rodzina najsłynniejszego polskiego reżysera została wymordowana. Wstrząsająca historia

Roman Polański bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych reżyserów w historii światowej kinematografii. O tragedii, która spotkała go pod koniec lat 60-tych, słyszał niemalże każdy. Jednak nie wszyscy znają szczegóły tej przerażającej historii. Przypominamy ją dziś z okazji urodzin reżysera.

Roman Polański dzięki swoim niesamowitym filmom bardzo szybko odniósł niewiarygodny sukces na całym świecie. Z jego życiorysem wiąże się też wiele kontrowersji. Jednak i tak najbardziej wstrząsająca jest historia morderstwa rodziny reżysera.

Roman Polański: morderstwo rodziny

Polański w 1968 roku ożenił się z amerykańską aktorką i modelką Sharon Tate. Para poznała się na planie filmowym, podczas kręcenia "Nieustraszonych pogromców wampirów". Tuż po zakończeniu prac nad filmem para zamieszkała razem w Los Angeles. Do tragedii doszło, podczas gdy Polański pracował w Londynie nad swoim kolejnym dziełem. Tym razem był to thriller "Dzień Delfina". Tate, która była już wtedy w ciąży postanowiła wcześniej wrócić do domu. Dodatkowo jej małżonek miał problemy z wyrobieniem wizy, przez co kobieta była w willi całkowicie sama, nie licząc ich przyjaciół, którzy mieszkali wtedy u nich. Tuż po północy 8 sierpnia 1969 roku do willi Polańskich włamała się grupa ludzi należących do sekty prowadzonej przez Charlesa Mansona o nazwie Rodzina. Włamywacze pojmali żonę Polańskiego wraz z jej gośćmi, związali ich, a następnie poddali serii okrutnych i makabrycznych tortur. W wyniku ran zadanych nożem i utraty krwi żona reżysera będąca w 8 miesiącu ciąży zmarła. Wokół ciał ofiar zostały namalowane satanistyczne symbole, które zostały wykonane krwią ofiar. Cała sytuacja przypomina scenę rodem z horroru, niestety, wydarzyła się naprawdę. Roman Polański bardzo długo nie mógł dojść do siebie po tej stracie. Na szczęście wszyscy biorący udział w tym makabrycznym morderstwie, zostali schwytani przez policję, a następnie skazani na dożywocie.

Kim był Charles Manson?

Manson był synem prostytutki Kathleen Maddox, którego wychowywał jej mąż, który nie był jego ojcem. Gdy matka Mansona wylądowała w więzieniu, opiekę nad chłopcem przejęło wujostwo, charakteryzujące się silnym fanatyzmem religijnym. Charles Manson przez całe swoje życie miał problemy z prawem. Po wyjściu z więzienia w 1967 założył sektę o nazwie Rodzina. Swoim wyznawcom wmawiał, że zbliża się armagedon, którego początek będzie stanowić nadchodząca murzyńska rewolta, w czasie której dokonana zostanie rzeź białych. Gdy zbliżał się termin rewolty Manson ogłosił, że to właśnie jego wyznawcy muszą rozpocząć konieczną i nieuniknioną rzeź. Ich jednymi z pierwszych ofiar stała się ciężarna żona Polańskiego wraz z przyjaciółmi. Po dokonaniu makabrycznego mordu na drzwiach willi napisali krwią słowo świnia. Ich motywy do dziś nie są do końca znane. Manson uważał, że do tego strasznego czynu natchnęli go Beatlesi. Po schwytaniu został skazany na dożywocie, zmarł w 2017 roku w więzieniu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zaczął się koszmar Polaków zamkniętych na lotnisku. Nie ma jedzenia dla dzieci
  2. Zwyrodnialcy! Zamknęli dziecko w pralce, kary żąda cała Polska
  3. Niespodziewana tragedia. Nie żyje legendarny artysta, polski kabaret w żałobie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News