Artystka oskarża Romana Polańskiego o brutalny gwałt, gdy miała 18 lat. "Rzucił się na mnie i pobił, to była skrajna przemoc"

Artystka oskarża Romana Polańskiego o brutalny gwałt, gdy miała 18 lat. "Rzucił się na mnie i pobił, to była skrajna przemoc" Źródło: Flickr/FICG.mx

Roman Polański po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi i jednocześnie w ogniu krytyki. Polski reżyser został oskarżony przez francuską artystkę, Valentine Monniet, o to, że usiłował siłą zaaplikować jej tajemniczą tabletkę oraz ją zgwałcić. Reżyser utrzymuje, że jej zeznania nie są prawdziwe.

Roman Polański już od dłuższego czasu tonie pod coraz to nowymi zarzutami w sprawie swoich "seksualnych eskapad". Po latach z cienia wychodzą kolejne kobiety, które miały być molestowane lub wręcz zostać zgwałcone przez słynnego artystę. Chociaż przeżył już areszt domowy, Polański się nie poddaje i konsekwentnie utrzymuje, że zarzuty nie są prawdziwe.

Roman Polański oskarżony o gwałt przez Valentine Monniet

Tym razem o swoim doświadczeniu z polskim reżyserem postanowiła mediom opowiedzieć francuska artystka, Valentine Monniet. Wedle jej zeznań, reżyser miał się na nią rzucić i pobić, po czym usiłował zmusić ją do przyjęcia leku bądź narkotyku. Zgodnie z jej słowami, później miał ją zgwałcić. Wedle tego, co powiedziała, zdarzenie miało miejsce w 1975 roku w kurorcie Gstaad w Szwajcarii. Monniet miała wówczas 18 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Był całkowicie nagi, gdy weszłam do domu. Rzucił się na mnie i mnie pobił, chciał mnie zmusić do połknięcia jakiejś tabletki, a potem mnie zgwałcił. To była skrajna przemoc - powiedziała Monniet francuskiemu dziennikowi "Le Parisien".

Monniet chce dodać odwagi innym prześladowanym

Była modelka i fotografka jest świadoma tego, że jej zarzuty się przedawniły i nie ma szans na to, aby Roman Polański poniósł z tego tytułu konsekwencje w świetle prawa. Twierdzi jednak, że bardziej zależy jej na dodaniu odwagi innym młodym kobietom, które doznały przemocy ze strony mężczyzn "u władzy". Do ujawnienia swoich przeżyć zainspirowała ją sprawa Harveya Weinsteina.

Dzisiaj grzeje: 1. Odkryła, że mąż ją zdradza. Wysłała mu wiadomość ze zdjęciem, przez którą od razu pożałował skoku w bok
2. Straszny wypadek 46 Polaków za granicą. Doniesienia przyprawiają o ciarki

- Ujawniam swoją historię, choć wiem, że sprawca przemocy wobec mnie nie poniesie żadnej kary. Moje zarzuty się przedawniły. Chcę jednak, aby ludzie mieli świadomość, że ich idol i bohater nie jest wcale kryształową postacią - powiedziała dziennikowi "Le Parisien" Monniet.

Historię Vivienne Monniet częściowo potwierdzają jej najbliżsi przyjaciele. W tej sprawie wypowiedział się między innymi producent filmowy John Bentley, który przyznał, że Vivienne zwierzała mu się z tego, co przydarzyło się podczas tamtego pobytu w kurorcie, natomiast jego zdaniem nie mogła wspomnieć o gwałcie, gdyż wtedy "z pewnością udałby się na policję".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drastyczna podwyżka podatku OPUSTOSZY PORTFELE setek tysięcy Polaków. Ceny wzrosną nawet o 150 proc.
  2. Rzucił ją, gdy zobaczył jak wygląda bez makijażu. Prawda okazała się jeszcze smutniejsza, latami ukrywała swoją chorobę
  3. 63-latka zgwałciła nastolatka. Znaleziono zwłoki jej męża, dalsze ustalenia są straszne
  4. Na pierwszej randce wylądowali w łóżku. Puściły mu wszelkie granice, a to co z nią zrobił sprawia, że włosy stają dęba
  5. Jej córeczka nigdy nie jadła chleba, cukru czy masła. Przez dziwaczną dietę jest najzdrowszym dzieckiem świata

źródło: wprost

Następny artykuł