antykoncepcja
fot. YouTube: Media Narodowe
Wiadomości Pikio - 13 Września 2018

Ksiądz oburzył miliony. "Seks przed ślubem to grzech śmiertelny i chemia!"

Ksiądz Roman Kneblewski, który pełni swoją posługę w jednej z parafii w Bydgoszczy, zabrał głos w temacie seksu przedmałżeńskiego. To kolejny raz, kiedy osoby żyjące razem przed ślubem zostają poddane krytyce przez kapłana.

Zakłamanie- tak ks. Kneblewski określa stan w jakim żyją ludzie w związkach pozamałżeńskich. Według niego nie można mówić o miłości, jeśli ludzi łączy seks, a nie towarzyszy temu ślub. Bowiem jeśli ktoś naprawdę kocha, nie pozwoli na ryzyko potępienia i grzechu śmiertelnego. O swoich poglądach ksiądz Roman Kneblewski mówi w głośny sposób na filmach zamieszczonych w serwisie YouTube. Na kanałach takich jak Media Narodowe czy Tuba Cordis można znaleźć i zapoznać się z głoszonymi przez kapłana ideami.

Nie nazywaj tego miłością

- To jest chemia, to ciebie pociąga - owszem, ale jeżeli chciałbyś to nazwać miłością, to twoje popędy muszą być podporządkowane trosce o zbawienie tej drugiej osoby. Nie ściemniaj, nie nazywaj tego miłością. - mówi duchowny. Uczula też, aby nie narażać drugiej osoby na grzech cudzołóstwa tylko dla własnej przyjemności. Kapłan uchyla również rąbka tajemnicy spowiedzi, zdradzając, że często przychodzą do niego ludzie mówiąc "kochałam / kochałem się ze swoim chłopakiem / dziewczyną." - Nie, nie nazywaj tego miłością. Nie nazywaj grzechu cudzołóstwa miłością. No bo się zastanów, jeżeli kochasz rzeczywiście tę drugą osobę, to powinieneś zrobić wszystko, żeby ją oszczędzić, żeby nie pozbawić łaski uświęcającej - mówi ksiądz. Według niego jeżeli zależy nam na drugiej osobie, powinniśmy być zdolni do poświęceń, a nawet do tego, aby zrezygnować z widywania się z tą osobą.

Roman Kneblewski kontra homoseksualizm

"Bezczelne, najohydniejsze zboczenie" - tak z kolei o homoseksualizmie wypowiada się duchowny. Zarzuca, że przez ludzi odmiennej orientacji nie można już dziś mówić o prawdziwej przyjaźni międzyludzkiej, bo gdy mówi się o tym, że mężczyzna kocha innego mężczyznę, albo kobieta kocha inną kobietę, automatycznie kojarzone jest to z dewiacją i czymś odbiegającym od norm społecznych. Homoseksualizm w filmie Kneblewskiego określany jest również mianem pseudokultury, która infekuje pokolenia młodych ludzi. Traktuje to jako poważne zagrożenie. To nie pierwszy raz, kiedy ks. Kneblewski budzi kontrowersje. Kapłan znany jest już z wyrażenia "po katolicku: na kolanach i do ust". Określał tak sposób w jaki powinna być przyjmowana komunia święta. Czyżby była to próba zaistnienia w mediach i nagłośnienia nazwiska? Czy Roman Kneblewski stanie się kolejnym duchownym słynącym ze swoich ostrych słów?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wsiadł do taksówki i nie spojrzał na cennik. Ten przejazd zapamięta do końca życia.
  2. Rzeczpospolita: Tusk nie wróci do polskiej polityki? Jego plany zdradził ostatni klip
  3. Gwiazda TVP, Tamara Gonzalez ofiarą złodziei. Zaczęli publikować ohydne zdjęcia
Ksiądz Rafał P.Polscy księża, którzy dopuścili się okropnych rzeczy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
jan_pawel_ii11 szokujących faktów o zamachu na Jana Pawła II [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News