Ks. Kneblewski do wiernych: "Grzeszycie, jeśli nie protestujecie przeciwko Marszom Równości"

Ks. Kneblewski do wiernych: "Grzeszycie, jeśli nie protestujecie przeciwko Marszom Równości" Źródło: Screen/Youtube/PRAWYPL/Flickr/Tony Webster

Roman Kneblewski zdecydował się wypowiedzieć na temat Marszów Równości. Jego słowa do wiernych zostały odebrane jako namawianie do przemocy. Duchowny może mieć teraz kłopoty.

Ks. Roman Kneblewski zasłynął w polskim społeczeństwie bardzo kontrowersyjnymi wypowiedziami. Emerytowany proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy tym razem postanowił wyrazić swoją opinię na temat Marszu Równości i środowisk LGBT. 

Roman Kneblewski znowu krytykuje 

Ks. Roman Kneblewski nie bez powody nazywany jest kapelanem narodowców. Emerytowany proboszcz swojego czasu okazywał wsparcie działalności Jacka Międlara, a także z pogardą wypowiadał się na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. 

Tym razem podjął temat, który jest szczególnie aktualny w obliczu ostatnich smutnych wydarzeń, które miały miejsce w Białymstoku. Duchowny głośno wyraził swój sprzeciw wobec organizowania Marszów Równości. Nie miał również ciepłych słów dla przedstawicieli środowiska LGBT. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ostre słowa emerytowanego proboszcza 

Na emerytowanego proboszcza z pewnością wywarła wpływ ostatnia burza, która przetoczyła się przez polskie społeczeństwo w związku z incydentami homofobicznymi. Białostocki Marsz Równości, pobicie lewicowego dziennikarza, jak i inne przejawy przemocy wobec osób nieheteroseksualnych, to tylko przykłady tego, że w Polsce narasta atmosfera nienawiści i dyskryminacji. 

Ksiądz Roman Kneblewski widzi całą sytuację zupełnie inaczej. Według niego obowiązkiem każdego katolika jest obrona chrześcijańskich wartości, które są deptane przez przedstawicieli środowiska LGBT. Duchowny wystosował apel do wiernych w związku z tą kwestią. 

- Wszyscy decydenci, a nawet przechodnie, którzy tolerują straszne, obrzydliwe Parady Równości - to nie jest równość, tylko jakaś chęć narzucenia swojego nienormalnego stylu bycia: te różne sceny tam odgrywane, postaci, które idą, są przyczyną zgorszenia dzieci i młodzieży. (...) Nie wolno nam jako katolikom ani kazać grzeszyć, ani nie wolno nam milczeć, kiedy powinniśmy dać świadectwo - brzmiały słowa Kneblewskiego. 

Jednocześnie nazwał Parady Równości czymś obrzydliwym, co ma na celu narzucenie Polakom grzesznego stylu życia. Jego wypowiedź spotkała się z wielkim sprzeciwem społecznym. Słowa emerytowanego proboszcza dotyczące demoralizacji dzieci brzmią ironicznie w kontekście zbrodni pedofilskich polskiego duchowieństwa, które były przez długie lata tuszowane przez Kościół Katolicki. Wiele osób odebrało apel ks. Roman Kneblewskiego jako mowę nienawiści, która prędzej czy później zainspiruje niektóre osoby do kolejnych przejawów przemocy na tle homofobicznym.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Księżnej Kate! Teraz każda kobieta chce tego używać
  5. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  6. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Polityczek

  

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News