Roman Giertych jest pełnomocnikiem Donalda Tuska, który dziś odpowiada na pytania komisji do spraw afery Amber Gold. Chociaż były premier nie chciał, aby adwokat był obecny na sali w Sejmie, ten na bieżąco komentuje przebieg przesłuchania. W jego ocenie Tusk wygrywa walkę na słowa.

Roman Giertych kibicuje swojemu klientowi, który właśnie odpowiada na pytania komisji Amber Gold. Na bieżąco komentuje niemal każdą wypowiedź zarówno Donalda Tuska, jak i Małgorzaty Wassermann. Były prezes LPR szczególnie uderza w szefową komisji.

Co Roman Giertych myśli o przebiegu przesłuchania Donalda Tuska? Nieprawdopodobny komentarz

Małgorzata Wasserman pyta świadka o zapisy ustaw. Na naukę ustaw był czas na aplikacji – wspomniał na swoim Twitterze, oceniając pierwsze minuty podczas przesłuchania. Prawniczka zaczęła wtedy zadawać szereg pytań świadkowi, „egzaminując go” z ustaw.

– Szefowa komisji Amber Gold pyta świadka „Jak pan się czuje?”. Świadka pyta się o fakty, a nie odczucia. Kolejne niedouczenie poseł Wasserman – napisał po chwili pełnomocnik Donalda Tuska, oceniając dość nieprzyjemną wymianę zdań między dwojgiem.

– Niebywała agresja członków Komisji wobec świadka. Jakaś zbiorowa trauma u członków PiS? – pojawia się na profilu Giertycha, który zauważa dość nerwowe reakcje członków komisji.

– Tusk rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wasserman – grzmiał adwokat, gdy znów doszło do ostrej wymiany zdań między Tuskiem i Wassermann.

Profile w mediach społecznościowych Romana Giertycha dziś wypełniają dziesiątki komentarzy. Zdaje się, że były polityk doskonale przygotował swojego klienta do starcia z komisją Amber Gold. Donald Tusk wydaje się podczas przesłuchania spokojny i zdystansowany do sytuacji. Inaczej jest w przypadku Wassermann, która wyraźnie emocjonalnie podchodzi do swojego zadania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Największe dyplomatyczne wpadki polityków [ZDJĘCIA]

– Tusk przesłuchuje Wassermann. Dobrze pani Przewodnicząca odpowiada – napisał Giertych, gdy Tusk zaczął dość ekspansywnie zadawać pytania prawniczce.

Tusk pod ostrzałem

To spotkanie budziło emocje od kilku tygodni. „Przepychanki” utrudniające ustalenie finalnej daty przesłuchania, a także nastroje towarzyszące kampanii wyborczej Wassermann sprawiły, że wielu z pewnością czekało na przyjazd Donalda Tuska.

Przesłuchanie byłego premiera jest finalnym w sprawie afery Amber Gold. Wyjaśnienia Donalda Tuska mają zakończyć dochodzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Tusk podjął decyzję ws. Amber Gold. To zmiażdży Wassermann
  2. Wassermann aż się zagotowała! Tusk wbił ją w ziemię jak kiepa
  3. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Morozowski nie ma wątpliwości. Starcie Tusk – Wassermann to będzie prawdziwa rzeź

Polacy stracili przez nie miliony złotych! 10 największych afer finansowych III RP

Zobacz również