Adwokat Tuska o przesłuchaniu: "Rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann"

Adwokat Tuska o przesłuchaniu: "Rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wassermann" Źródło: tvn24.pl

Roman Giertych jest pełnomocnikiem Donalda Tuska, który dziś odpowiada na pytania komisji do spraw afery Amber Gold. Chociaż były premier nie chciał, aby adwokat był obecny na sali w Sejmie, ten na bieżąco komentuje przebieg przesłuchania. W jego ocenie Tusk wygrywa walkę na słowa.

Roman Giertych kibicuje swojemu klientowi, który właśnie odpowiada na pytania komisji Amber Gold. Na bieżąco komentuje niemal każdą wypowiedź zarówno Donalda Tuska, jak i Małgorzaty Wassermann. Były prezes LPR szczególnie uderza w szefową komisji.

Co Roman Giertych myśli o przebiegu przesłuchania Donalda Tuska? Nieprawdopodobny komentarz

- Małgorzata Wasserman pyta świadka o zapisy ustaw. Na naukę ustaw był czas na aplikacji - wspomniał na swoim Twitterze, oceniając pierwsze minuty podczas przesłuchania. Prawniczka zaczęła wtedy zadawać szereg pytań świadkowi, "egzaminując go" z ustaw. - Szefowa komisji Amber Gold pyta świadka „Jak pan się czuje?". Świadka pyta się o fakty, a nie odczucia. Kolejne niedouczenie poseł Wasserman - napisał po chwili pełnomocnik Donalda Tuska, oceniając dość nieprzyjemną wymianę zdań między dwojgiem. - Niebywała agresja członków Komisji wobec świadka. Jakaś zbiorowa trauma u członków PiS? - pojawia się na profilu Giertycha, który zauważa dość nerwowe reakcje członków komisji. - Tusk rozjeżdża komisję. Aż mi żal Wasserman - grzmiał adwokat, gdy znów doszło do ostrej wymiany zdań między Tuskiem i Wassermann. Profile w mediach społecznościowych Romana Giertycha dziś wypełniają dziesiątki komentarzy. Zdaje się, że były polityk doskonale przygotował swojego klienta do starcia z komisją Amber Gold. Donald Tusk wydaje się podczas przesłuchania spokojny i zdystansowany do sytuacji. Inaczej jest w przypadku Wassermann, która wyraźnie emocjonalnie podchodzi do swojego zadania.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Tusk przesłuchuje Wassermann. Dobrze pani Przewodnicząca odpowiada - napisał Giertych, gdy Tusk zaczął dość ekspansywnie zadawać pytania prawniczce.

Tusk pod ostrzałem

To spotkanie budziło emocje od kilku tygodni. "Przepychanki" utrudniające ustalenie finalnej daty przesłuchania, a także nastroje towarzyszące kampanii wyborczej Wassermann sprawiły, że wielu z pewnością czekało na przyjazd Donalda Tuska. Przesłuchanie byłego premiera jest finalnym w sprawie afery Amber Gold. Wyjaśnienia Donalda Tuska mają zakończyć dochodzenie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Donald Tusk podjął decyzję ws. Amber Gold. To zmiażdży Wassermann
  2. Wassermann aż się zagotowała! Tusk wbił ją w ziemię jak kiepa
  3. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Morozowski nie ma wątpliwości. Starcie Tusk - Wassermann to będzie prawdziwa rzeź
Następny artykuł