Prokuratura wzięła się za Giertycha! Zemsta Ziobry go zniszczy

Prokuratura wzięła się za Giertycha! Zemsta Ziobry go zniszczy Źródło: screen youtube.com/Tomasz Lis.

Roman Giertych wpadł w nie lada kłopoty, ponieważ w jego sprawie zostało wszczęte postępowanie. Zawiadomienie zostało złożone przez prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Czyżby była to zemsta Ziobry za słowa Giertycha?

Nie jest to pierwsza sprawa związana z Giertychem, do tej pory wszystkie były umarzane. Poprzednie również zostały złożone przez Święczkowskiego i dotyczyły krytycznych słów mecenasa Giertycha pod adresem prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie. Wszystkie sprawy były rozpatrywane przez Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie.

Roman Giertych przez sądem

Tym razem jednak sprawa dotyczy znacznie poważniejszej rzeczy, ponieważ mecenasowi zarzuca się przekroczenie granic wolności słowa. Wszystko jest wywołane przez dwie wypowiedzi Giertycha podczas programów "3x3" i "Kropka nad i". W programie prowadzonym przez Monikę Olejnik Roman Giertych został zapytany o to, czy obawia się Zbigniewa Ziobry. Mecenas bez zastanowienia i stanowczo odpowiedział, co teraz sprowadziło na niego kłopoty. - Nie, nie boję się (…) Ja bym na miejscu Zbigniewa Ziobry bał się jednej rzeczy – jak zostaną przedstawione zarzuty Donaldowi Tuskowi, to ktoś będzie musiał ponieść odpowiedzialność. Na pewno poniesie ten prokurator, który będzie miał to czelność zrobić, ale może i również on - mówił Roman Giertych. Kolejna wypowiedź również dotyczyła ewentualnych zarzutów postawionych Donaldowi Tuskowi, jednak już nie uderzała w Ziobrę. - Jestem ciekaw, czy Jarosław Kaczyński znajdzie prokuratora, który w sprawie Smoleńska postawi zarzuty Donaldowi Tuskowi, bo taki prokurator sam za parę lat zostanie skazany - powiedział Giertych. Jego pierwsze słowa zostały przez wielu zinterpretowane jako swoista groźba pod adresem Zbigniewa Ziobry. Teraz ci sami ludzie wskazują, że aktualna sytuacja mecenasa Giertycha, może być wywołana chęcią zemsty i pokazania, że ze Zbigniewem Ziobrą trzeba się liczyć. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
    1. UWAŻAJCIE! CORAZ WIĘCEJ PSÓW W POLSCE JEST ZAGROŻONYCH
   1. Słynny dziennikarz TVP Info zaatakował Gersdorf! „Jest szmatą”
   2. „Dobra zmiana” u Rydzyka. PiS płaci za jego catering i reklamę
   3. Wałęsa grozi Kaczyńskiemu! „Ty tchórzu”
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News