Roman Giertych atakuje swoich kolegów! Takiej krytyki się nie spodziewali

Roman Giertych atakuje swoich kolegów! Takiej krytyki się nie spodziewali

Taka krytyka chyba boli najgorzej. Ostre słowa kierowane przez przyjaciół trudniej zignorować, bo najczęściej płyną z głębi serca i nie są wypowiadane po to, by zrobić bliskiej osobie na złość.

Roman Giertych to dziś wzięty adwokat i zajadły wróg PiS. Wcześniej jednak zakładał Młodzież Wszechpolską, później był w narodowej Lidze Polskich Rodzin. Wielu jej byłych członków "trzyma" teraz ze środowiskami, które organizują Marsze Niepodległości. Były wicepremier właśnie bezpardonowo zaatakował dawnych kolegów. Zarzucił im, że dopuścili do tego, że uczestnicy marszu manifestowali z rasistowskimi transparentami, a te pokazały światowe media.

"Zniewaga Boga"

"Gdy krzewicie nacjonalizm i rasizm, to jesteście po prostu chorobą naszej Ojczyzny. A dla wrogów Polski, jesteście użytecznymi głupcami, gdyż obrazki »marszu nazistów« to powielanie najgorszej propagandy o Polsce" – napisał Giertych na Facebooku. Jak zauważył prawnik, już 15 października zapowiadano obecność organizacji Czarny Blok która - zdaniem Giertycha - głosi nienawiść do narodów "innych niż białe". Dalej były wicepremier pytał, o to "jakiego Boga chcą" jego koledzy, którzy po uroczystej mszy świętej przyzwalają na okrzyki "Sieg Heil" podczas demonstracji. Przywołując słowa Jana Pawła II, Giertych wskazał na krytykę, jaką polski papież formułował pod adresem "agresywnych nacjonalizmów", oraz na to, że jasno nazywał on rasizm "grzechem, który stanowi wielką zniewagę Boga".

Wszechpolacy to potężna siła

Młodzież Wszechpolska - jeden z organizatorów Marszu Niepodległości - została założona w 1989 roku z inicjatywy m.in. Romana Giertycha. Jest to organizacja młodzieżowa, która w swoich dokumentach programowych deklaruje, że jej celem jest wychowywanie młodzieży w duchu narodowokatolickim i narodowo-solidarnym. Kontynuuje działalność przedwojennego Związku Akademickiego „Młodzież Wszechpolska”, który nie funkcjonował w okresie 1939–1989. Młodzież Wszechpolska uważa się za spadkobiercę polskiego Obozu Narodowego, przede wszystkim Romana Dmowskiego. Liczy ok. 3 tys. członków. Źródło: facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News