[FOTO] Rolnik w starym fordzie został zatrzymany do kontroli. Gdy policjanci zajrzeli do bagażnika, zdębieli

[FOTO] Rolnik w starym fordzie został zatrzymany do kontroli. Gdy policjanci zajrzeli do bagażnika, zdębieli Źródło: Fot. Facebook/Polska Policja

Rolnik został zatrzymany przez policjantów z Olsztyna, gdy ci zauważyli, że nie ma przedniego zderzaka. Jakież było zdziwienie mundurowych, gdy dostrzegli kolejną niespodziankę w pojeździe. Okazało się, że kreatywny kierowca przewozi niestandardowego "pasażera" w środku. Na jego widok mundurowi zdębieli.

Rolnik został niedawno zatrzymany przez olsztyńską drogówkę. Policjanci poprosili kierowcę o zatrzymanie się do kontroli. Okazało się, że jego dostawczy Ford nie miał przedniego zderzaka.

Rolnik zatrzymany za brak zderzaka. Policjanci zdębieli, gdy zobaczyli co wiezie w samochodzie

Nie był to jednak jedyny mankament, na który natrafili policjanci. To co zobaczyli w środku samochodu przeszło ich najśmielsze oczekiwania. 

Polski kierowca potrafi wiele, i nie chodzi jedynie i jazdę z zawrotną prędkością. Przykład z województwa warmińsko-mazurskiego dowodzi, że równie kreatywnie co niektórzy potrafią zorganizować... transport zwierząt.

Zatrzymujący kierowcę Forda do kontroli dostrzegli, że rolnik przewozi w środku... dwa cielaki. Zwierzęta były ukryte w bagażniku.

Rolnikowi nie udało się podczepić do samochodu przyczepy, na której mógłby przewieźć zwierzęta. Postanowił więc spróbować metody "na partyzanta", licząc po cichu, że uda się przemknąć bez kontroli. Pech chciał, że zwrócił uwagę brakiem zderzaka...

Policjanci zdębieli na widok przykrytych cielaków w samochodzie dostawczym rolnika. Widok takich zwierząt w trakcie kontroli drogowej był dla nich niecodzienny. Po chwili szoku musieli przejść jednak do należnych procedur.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za niesprawne technicznie auto policjanci wypisali kierowcy mandat na kwotę 200 złotych. Jego problem będzie jednak większy niż karna opłata za niesprawny pojazd. Za przewożenie bydła w samochodzie nieprzygotowanym do tego celu, rolnikowi grozi jednak surowsza kara. Drogówka przekazała tę sprawę odpowiedniemu sądowi. 

- Za kierownicą Forda siedział 38-letni mężczyzna, który swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie miał ochoty podpinać do pojazdu przyczepy przeznaczonej do przewozu zwierząt. Policjanci nałożyli na 38-latka mandat karny w kwocie 200 złotych za to, że poruszał się pojazdem nieprawnym technicznie. Sprawa przewożenia zwierząt niezgodnie z przepisami została przekazana do rozstrzygnięcia do sądu karnego. Ostatecznie na miejsce kontroli przyjechał wezwany przez 38-latka pojazd z przyczepą przystosowaną do tego typu transportu - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

fot. TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!”
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)

źródło: Planeta, KMP w Olsztynie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News