Rolnik
Twitter.com DenciShahrizal
Monika Majko - 5 Maja 2020

Rolnik z Malezji nie chce marnować plonów. Rozdaje za darmo jedzenie ludziom i lekarzom

Rolnik przekazuje swoje plony potrzebującym ludziom oraz pracownikom służby zdrowia. Niezwykły gest malezyjskiego farmera poruszył internautów.

Rolnik z Malezji stracił wielu klientów przez pandemię koronawirusa. Mężczyzna postanowił, że nie pozwoli zmarnować się żywności. Simon Leong jest właścicielem Sabah Kundasang Agriculture Operators Association i prowadzi 40-hektarową farmę od ponad trzydziestu lat. Farmer rozdaje swoje plony potrzebującym oraz lekarzom walczącym z groźnym wirusem, który paraliżuje cały świat. Jego niezwykle wielkie serce poruszyło internautów.

– Warzywa z mojej farmy dałem ludziom. Przekazałem je do banku żywności, do szpitala i przychodni zdrowia, a także policji w Ranau. [...] Nie miałem wyboru. Warzywa musiały zostać zebrane, inaczej by się popsuły. [...] Niektórzy ludzie w mieście ich potrzebują, podczas gdy ci, którzy je uprawiają w Kundasang, muszą je wyrzucać. Więc dlaczego by nie dać ich tym, którym są potrzebne – powiedział Simon Leong rozmowie z New Straits Times.

źródło: Newsner

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News