Szalony pościg przez trzy powiaty. Polska policja ścigała Rolls-Royca z Dubaju

Szalony pościg przez trzy powiaty. Polska policja ścigała Rolls-Royca z Dubaju Źródło: źródło: wikimedia.org/Radosław Drożdżewski/Usien

Niecodzienne zadanie stanęło przed policjantami z Grajewa (woj. podlaskie), którzy patrolowali w dzień Wszystkich Świętych okoliczne drogi. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać do rutynowej kontroli kierowcę Rolls-Royce'a na dubajskich tablicach rejestracyjnych, ten wcisnął mocniej gaz i zaczął uciekać przed policją. Mundurowi nie zdawali sobie wtedy sprawy jak długo trwać będzie pościg.

Zdarzenie miało miejsce na drodze numer 61 w okolicach Grajewa około południa. Kierujący limuzyną wartą 2 mln złotych nie zatrzymał się na znak drogówki do kontroli. Policjanci ruszyli więc za samochodem, by sprawdzić, co było powodem dziwnego zachowania.

Rolls-Royce jechał w kierunku miejscowości Stawiski. Choć mundurowi próbowali sami uporać się z limuzyną, po czasie zrozumieli, że nie są w stanie zatrzymać uciekającego Rolls-Royce'a. Poprosili więc o pomoc kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Dzięki pomocy kolneńskiej policji, udało się zatrzymać limuzynę w miejscowości Piątnica. Tym samym pościg ciągnął się przez 3 powiaty, a podczas niego przejechano około 60 kilometrów. Podczas zatrzymania okazało się, że w limuzynie oprócz kierowcy było jeszcze dwóch mężczyzn i kobieta.

Nikt z osób w samochodzie nie posiadał przy sobie nielegalnych materiałów. Nie wiadomo też dlaczego kierowca uciekał przed mundurowymi. Na mężczyznę, który kierował Rolls-Royce'em nałożono mandat w wysokości 1000 złotych.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: o2.pl, se.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News