Rolling Stones odpowiedzieli Wałęsie! Po polsku, przed tysiącami ludzi

Rolling Stones odpowiedzieli Wałęsie! Po polsku, przed tysiącami ludzi Źródło: fot. youtube.com

Koncert kultowego "The Rolling Stones" rozpoczął się w niedzielę wieczorem na warszawskim Stadionie Narodowym. Lider zespołu zaskoczył wszystkich fanów zwracając się do nich po polsku. Jak twierdzi portal Gazeta.pl, zrobił to w odpowiedzi na apel byłego prezydenta RP. Lech Wałęsa otrzymał swoją odpowiedź.

W sobotę Lech Wałęsa na swoim Facebooku wystosował zaskakujący apel skierowany do lidera zespołu "The Rolling Stones" Micka Jaggera. Jego list otwarty został napisany po angielsku i związany był ze zbliżającym się koncertem kultowego zespołu. Wypowiedź byłego prezydenta została przez wiele osób skomentowana niezwykle negatywnie. Zwłaszcza politycy, dziennikarze i internauci nieprzychylni Wałęsie wyśmiewali jego pomysł.

Lech Wałęsa dostał odpowiedź od Jaggera

Zupełnie inną opinię wyrażali zwolennicy byłego prezydenta oraz opozycji. I, choć trudno w to uwierzyć, najwyraźniej to oni mieli rację. Lech Wałęsa otrzymał bowiem swoistą odpowiedź na swój apel. Podczas niedzielnego koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie, lider "The Rolling Stones" Mick Jagger odezwał się do Polaków w ich ojczystym języku. I w swojej wypowiedzi odwołał się bezpośrednio do politycznych konfliktów w Polsce. - Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać - miał powiedzieć Jagger, którego cytuje portal Gazeta.pl To naturalnie nawiązanie do ustawy, która określa wiek przechodzenia sędziów w stan spoczynku na 65 lat. Legendarny wokalista ma obecnie już 74 lata. Później muzyk jeszcze raz miał także po polsku nawiązać do polityki. - Byliśmy tu na koncercie w 1967 roku. Mam nadzieję, że trochę się od tego czasu nauczyliście - powiedział Jagger.

Lech Wałęsa apelował w sprawie sądownictwa

Były prezydent Lech Wałęsa znany jest z krytyki Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę za pomocą Facebooka wystosował po angielsku apel do legendarnego zespołu, który w tej chwili koncertuje w Polsce. - Ludzie poświęcili tu wiele na rzecz wolności słowa. Wolności artystycznej. Rozumieli, że aby bronić tych wartości, sądy muszą być niezależne od rządu. [...] Dziś owoce ich prac są zagrożone - napisał Wałęsa po angielsku. - Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądownictwa w Polsce. W zeszłym roku ubezwłasnowolnił on Trybunał Konstytucyjny. Teraz, z jasnym pogwałceniem konstytucji, zwalnia sędziów Sądu Najwyższego, by na ich miejscu umieścić marionetki. To nie jest wolność - dodał. Nikt nie spodziewał się jednak, że na apel byłego prezydenta, na zachodzie znanego przede wszystkim z działalności pierwszej "Solidarności" zespół odpowie. Jak twierdzą dziennikarze portalu Gazeta.pl, ta odpowiedź padła przed dziesiątkami tysięcy fanów na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Żona gwiazdy The Rolling Stones bezlitośnie uderza w PiS
  2. Media zapomniały, Agata Duda też? Rok temu seks-bomba namieszała w głowie Prezydentowi
  3. Znana pisarka naubliżała Kaczyńskiemu! Jej słowa przejdą do historii
  4. Prosty trik a uratuje Twojemu psiakowi zdrowie! Wystarczy 10 sekund
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu