Rola wyrostka robaczkowego w organizmie wreszcie odkryta!

Rozwiązano wielką zagadkę nauki o ciałach ssaków w tym ludzi. Rola wyrostka robaczkowego została odkryta, co rzuciło nieco światła na tę osobliwą część jelit. Wszystko za sprawą amerykańskich naukowców.

Przez lata uważany był za relikt, a jego funkcja pozostawała nieznana. Wyrostek robaczkowy i jego tajemnica zostały jednak rozwiązane. Okazuje się, że coś, bez czego można żyć, sprawuje w naszym organizmie bardzo ważną rolę, a konieczność jego pozbycia się, może znacząco wpłynąć na zdrowie. ZOBACZ TAKŻE: Wszyscy to pijemy. Ma koszmarny wpływ na zdrowie Wyrostek znajduje się na końcu jelita ślepego, które z kolei jest początkiem jelita grubego. Ma około 10 cm długości, a jego dokładne położenie różnie się w zależności od osoby. Jedno jednak nigdy się nie zmienia - jest to zawsze w prawym dole biodrowym.

Rola wyrostka robaczkowego

Naukowcy z Uniwersytetu Midwestern w Arizonie przeprowadzili badania, które wykazały, że wyrostek robaczkowy nie jest taki bezwartościowy, jakby się mogło wydawać. Jest on mianowicie miejsce, w którym zbierają się działające korzystnie dla naszego organizmu bakterie. Pomagają one w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu oraz pozwalają na szybsze dochodzenie do zdrowia po chorobach. ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono wielką tajemnicę matki Kaczyńskich. Wbija w fotel źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News