O Roksanie Węgiel mówi już cały świat. Niesamowite dokonanie 14-latki

O Roksanie Węgiel mówi już cały świat. Niesamowite dokonanie 14-latki Źródło: Instagram - Roksana Węgiel

Roksana Węgiel idzie jak burza. Nastolatka ani myśli zwolnić w sukcesach muzycznych. Po zwycięstwie w juniorskiej Eurowizji uzdolniona 14-latka trafiła z jednym ze swoich utworów na światową playlistę. Tego wyczynu dokonała jako pierwsza Polka w historii.

Roksana Węgiel nie zwalnia tempa. Uzdolniona wokalnie Polka w niespełna rok stała się rozchwytywaną gwiazdą, o której mówi się nie tylko w jej ojczystym kraju.

Roksana Węgiel z kolejnym światowym sukcesem. Nastolatka nie zwalnia tempa

Jej przygoda z wielkim śpiewaniem rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Zdolna Roxie wygrała wówczas pierwszą polską edycję "The Voice Kids". Końcówka roku była dla nastolatki jak sen. Zwycięstwo w Eurowizji, oglądanej przez ponad 200 milionów ludzi, wywindowała Polkę naprawdę wysoko. Zyskała status "pełnoprawnej" gwiazdy - na koniec roku wystąpiła obok dorosłych gwiazd na Sylwestrze TVP.

Dziś Roksana Węgiel świętuje kolejny duży sukces. Jej piosenka "Lay Low" trafiła właśnie na czoło globalnej playlisty Tidal Rising. Nastolatka dokonała tego jako pierwsza polska pop-wokalistka w historii.

Jastrząb Post przypomina dziś, że na wspomnianą listę trafiają utwory najlepiej zapowiadających się talentów na świecie. "Lay low" znalazł się na podium, zdobywając trzecie miejsce. Ten sukces z pewnością utwierdzi świat, że warto stawiać na młodą Polkę, a przede wszystkim słuchać jej repertuar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mowa o kawałku utrzymanym w tonie nowoczesnego popu. Fanów zachwyca mocny głos piosenkarki, niektórzy zastanawiają się nawet, czy wokalistka nie przesadza z kreacjami. W końcu ma dopiero 14 lat...

Przed Roksaną wciąż bardzo energiczny czas. W maju zaprezentuje się jako gość specjalny "dorosłej" Eurowizji. Podczas zmagań opowie o kulisach swojej kariery i triumfie w dziecięcej odsłonie konkursu. Roksana Węgiel wciąż zastanawia się nam swoją prezentacją w Izraelu. Pierwotnie skłaniała się do wykonania swojego hitu, który dał jej zwycięstwo w juniorskiej Eurowizji. Teraz jednak sztab Polski coraz bardziej odchodzi od tej koncepcji. 

- Do Izraela polecę po raz pierwszy i już nie mogę się doczekać. A występ? Jeszcze nie mamy takiej stuprocentowej koncepcji. Na samym początku myśleliśmy, żeby odtworzyć mój występ z Eurowizji Junior, ale teraz już nie wiemy - powiedziała piosenkarka w rozmowie z Jastrząb Post.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Mąż Kory dopiero teraz zdecydował się ujawnić porażające kulisy jej walki z rakiem. Gdyby nie to, żyłaby o wiele krócej, metoda nie spodoba się wielu
  4. Rzekoma ofiara Bieniuka przerywa milczenie ws. gwałtu. Niejednemu odbierze mowę
  5. Wczoraj zmarł legendarny aktor kultowych seriali TVP. Na jaw wychodzą smutne kulisy jego ostatnich lat życia
  6. Były mąż Kaczyńskiej po latach ujawnia kulisy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Porażające
     

źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News