Roksana Węgiel wstrząsnęła fanami. Słowa o porażce 14-latki podbijają internet

Roksana Węgiel wstrząsnęła fanami. Słowa o porażce 14-latki podbijają internet Źródło: Screen/youtube/ Natalia 501

Roksana Węgiel udzieliła Plejadzie szczerego wywiadu, w którym podsumowała miniony rok, obfitujący w jej wielkie sukcesy. Nastolatka, o której mówi dziś cała Polska, przyznała, że poza wygranymi zdążyła w młodości poczuć na własnej skórze gorycz przegranej.

Roksana Węgiel nie zwalnia tempa w rozwoju swojej kariery. Nastolatka w niczym nie ustępuje dziś dorosłym, rozchwytywanym gwiazdom. W wieku 14 lat grywa koncerty, w międzyczasie startuje w prestiżowych konkursach. W odróżnieniu do dorosłych musi to wszystko pogodzić z edukacją.  

Roksana Węgiel o radzeniu sobie z porażkami. Pomagało jej... doświadczenie w judo

Zwyciężczyni juniorskiej Eurowizji i pierwszej edycji programu "The Voice Kids" (oba w 2018 roku) jest dziś jedną z największych (o ile nie największą) nadziei polskiej sceny muzycznej. Rozmach, z jakim nastolatka weszła na wielką scenę imponuje, ale daje do myślenia. Oszałamiająca kariera w wieku 14 lat wiąże się z ogromną presją, która jest szczególnie trudna do zniesienia przez dojrzewających nastolatków.

Jak z tym wyzwaniem radziła i radzi sobie Roksana Węgiel? Artystka opowiedziała o swoich przemyśleniach w rozmowie z portalem Plejada. Zapytana o to, czy przyzwyczaiła się do serii zwycięstw, gwiazdka odparła że wie, jak smakuje gorycz porażki na scenie. 

- Jasne, że nie. Zawsze starałam się dawać z siebie wszystko, ale rezultaty były różne. Nie przejmowałam się porażkami - powiedziała w rozmowie z reporterem Plejady.

Roksana Węgiel wspomniała też, że przez lata pracowała na swoim głosem. Nie załamywała się, gdy przychodziły gorsze momenty.

- Pracowałam dalej nad swoim głosem, żeby następnym razem zaśpiewać lepiej. Nie podcinało mi to skrzydeł. Raczej motywowało mnie do dalszych ćwiczeń. Myślę, że tę moc psychiczną zawdzięczam treningom judo (Roksana Węgiel w młodości trenowała tę dyscyplinę sportu, przyp. red.) - powiedziała. 

Regularny trening sportu z grupy indywidualny przełożył się na późniejszą pracę muzyczną dziewczyny. Co łączyło wrażliwy świat muzyki z areną walk?

- Jak ktoś gra w piłkę nożną, to zawsze może zrzucić winę za błędy na kogoś innego. W sportach walki jesteś sam na sam z przeciwnikiem i tylko od ciebie zależy, co się wydarzy. To właśnie judo nauczyło mnie, jak radzić sobie z porażkami - wyznała Roksana Węgiel.

Młoda piosenkarka przyznała też, że nauczyła się żyć obok mowy nienawiści. Dziś, gdy stała się sławna, wiele internautów nie daje jej spokoju.

- Chyba każdy w dzisiejszych czasach doświadczył hejtu. (…) Ja się tym nie przejmuję, czasem wręcz mnie to bawi. (…) Nie ma sensu się na tym skupiać, trzeba robić to, co nam serce podpowiada – przyznała artystka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sukces Roksany, jak przekonuje sama artystka, to również zasługa wsparcia jej rodziców. 

- Rodzice od zawsze bardzo mnie wspierają. Nieważne, czy tańczyłam, czy trenowałam judo, czy robiłam coś innego, mogłam na nich liczyć. Oni zawsze stają po mojej stronie i pomagają mi spełniać marzenia - powiedziała.

Piosenkarka z powodzeniem mogłaby rzucić szkołę i zająć się karierą. Sama jednak wie, że w tej chwili ważna jest dla niej edukacja. 

- Nie ma takiej opcji. Wiem, że szkoła jest bardzo ważna i muszę się uczyć - wspomniała w rozmowie z Plejadą.

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!"
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Tego widoku długo nie zapomnicie. Zdjęcia Marty Kaczyńskiej w bikini sprzed lat rozgrzeją was do czerwoności
  4. Ostatni raz widzieliśmy Sławomira? Jego żona publicznie oświadczyła, że go zamorduje, jak wrócą do domu, nagranie w sieci
  5. Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Widok wartej kilka milionów willi powali was na kolana (FOTO)
  6. Nie żyje aktor hitowego serialu na Polsacie, który uwielbiały miliony. Ogromna tragedia, miał tylko 38 lat

źródło: Plejada

Następny artykuł