Roksana Węgiel jest gotowa na międzynarodową karierę. Wymyśliła już dla siebie nawet pseudonim

Roksana Węgiel jest gotowa na międzynarodową karierę. Wymyśliła już dla siebie nawet pseudonim Źródło: instagram.com/roxie_wegiel/

Roksana Węgiel przygotowała się już na międzynarodową karierę. Swoją zagraniczną przygodę rozpoczęła głośnym zwycięstwem podczas prestiżowego dziecięcego Konkursu Eurowizji w 2018 roku. Teraz wymyśliła dla siebie pseudonim.

Roksana Węgiel zadebiutowała na międzynarodowej arenie podczas zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, pokonując dziecięcych rywali z 19 krajów. Całkowicie podbiła sobie zgromadzonej w Mińsku i przed telewizorami publiczność. Po roku od zdobycia szturmem serc miłośników muzyki z całego świata, 14-latka jest znowu gotowa na wypłynięcie na międzynarodowe wody. Dziewczyna zadbała też o to, by jej zagraniczni fani nie połamali sobie języka na jej polskim nazwisku. Wymyśliła sobie oryginalny pseudonim.

Roksana Węgiel zaproponowała emigracyjny pseudonim artystyczny

Polskim fanom Roksana Węgiel dała się poznać w programie "The Voice Kids". Obdarzona niesamowitym głosem nastolatka zdobyła miłość widzów i wygrała telewizyjne show. Udany debiut na antenie TVP2 wykorzystała do aktywnego promowania się podczas licznych koncertów w całym kraju. Została także reprezentantką Polski podczas dziecięcej edycji Eurowizji, czyli jednego z najpopularniejszych przeglądów muzycznych w Europie. Podczas finału konkursu odniosła niebywały sukces i do kraju przywiozła pierwsze w historii zwycięstwo dla Polski. Dzięki niej zostaliśmy tegorocznym gospodarzem przeglądu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Od eurowizyjnego zwycięstwa kariera muzyczna Roksany nabrała tempa. Tak jak uczestnicy "dorosłej" edycji konkursu - np. Michał Szpak - wykorzystała w  pełni swoje pięć minut. Dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce, dziecięcą gwiazdą muzyki. Dzięki temu oprócz koncertów, coraz częściej odwiedza także studia telewizyjne.

Ostatnio pojawiła się w programie Kuby Wojewódzkiego, który słynie z błyskotliwych, choć nie zawsze taktownych, ripost. Nastolatka dzielnie przebrnęła przez nagrania, zawstydzając poziomem swoich wypowiedzi wielu wcześniejszych gości showmana. Nie obyło się jednak bez drobnych, uszczypliwych komentarzy na temat nazwiska młodej gwiazdy przy omawianiu ewentualnej, międzynarodowej kariery Roksany. Wojewódzki zapytał, czy dziewczyna zamierza się przedstawiać jako Roxie Carbon (ang. węgiel). Nastolatka poprawiła go i pouczyła odnośnie używania właściwego słowa z języka angielskiego. 

-Nie, Coal. C-o-a-l, to też jest węgiel. Carbon to węgiel i coal to węgiel - powiedziała Roksana, udowadniając prowadzącemu, że kwestię pseudonimu ma już dokładnie przemyślaną.

Roksana Węgiel w przeszłości i za parę lat

Roksana Węgiel pierwotnie nie marzyła o karierze muzycznej. Zafascynowała ją inna dziedzina sztuki - taniec. Potem chciała zostać akrobatką, a chwilę później - modelką. Dziecięce marzenia szybko jednak zweryfikował czas. Podczas jednego ze sportowych obozów sięgnęła po mikrofon. Karaoke z przyjaciółmi szybko przerodziło się w coś więcej: szczerą miłość do muzyki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Dzięki udanemu debiutowi na międzynarodowej arenie, Roksana Węgiel ma duże szanse na kontynuowanie kariery poza granicami Polski. Dziewczyna śpiewa po angielsku równie dobrze, jak w rodzimym języku. To daje jej szansę na konkurowanie z rówieśnikami z całego świata i spektakularny sukces na największych scenach globu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Noworodek umierał w męczarniach przez dwa dni. Jego katem była 11-latka
  4. Piorunująca sepsa w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci
  5. Złe wieści o Muńku Staszczyku. Okropna choroba

źródło: popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News