Roksana Węgiel będzie miała kłopoty? Jest w centrum skandalu, eksperci zabrali głos

Roksana Węgiel będzie miała kłopoty? Jest w centrum skandalu, eksperci zabrali głos Źródło: instagram.com roxie_wegiel

Roksana Węgiel nagle znalazła się w centrum wielkiego skandalu. Fani będą zawiedzeni taką postawą swojej ulubienicy. Po tym, jak w mediach rozpętała się istna burza, głos musieli zabrać eksperci.

15-letnia Roksana Węgiel sukcesywnie wspina się po szczeblach kariery, tworząc nowe piosenki i aktywnie udzielając się w mediach społecznościowych, w których może zacieśniać relacje ze słuchaczami. Wokalistka chętnie dzieli się tam najnowszymi wzmiankami zawodowymi, chcąc, by obserwatorzy ze wszystkim byli na bieżąco. Nie zdecydowała się jednak odnieść do wielkiego skandalu, jaki wybuchł wokół jej osoby. Tymczasem w sieci aż wrze. 

Roksana Węgiel będzie miała poważne kłopoty? Głos zabrali w eksperci 

Roxie stara się nie zaniedbywać zarówno obowiązków prywatnych, jak i zawodowych, dlatego jednocześnie pilnie się uczy i angażuje w nowe projekty. Ostatnio na YouTube pojawił się zupełnie świeżutki singiel "Nie z tej ziemi" autorstwa Piotra Nazaruka, wykonywany przez zespół Małe TGD, w którym gościnnie zaśpiewała 15-latka. Piosenka ma być promocją nowego animowanego serialu. Nieoczekiwanie po premierze utworu zamiast zachwytu w sieci zapanowało oburzenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Internauci zauważyli bowiem, że "Nie z tej ziemi" brzmi dokładnie jak piosenka zagranicznej gwiazdy Duy Lipy "Physical". Zdaniem użytkowników, są niemal identycznie, dlatego oskarżyli polskich twórców o plagiat.

- Słyszę tutaj Duę Lipę "Physical", i to bardzo,

- Albo słuch mnie myli, albo ta piosenka przypomina trochę "Physical" Duy Lipy - pisali

Onet postanowił skontaktować się z twórcami "Nie z tej ziemi" i poprosić o stanowisko w tej sprawie. W nadesłanym do portalu oświadczeniu jasno zaznaczono, że piosenka nie jest plagiatem, a także, że została przeprowadzona nad nią wnikliwa ekspertyza, za którą odpowiada dr Aleksandra Sewerynik.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Sama nie jest w stanie sobie poradzić

2. 9-latka nie miała żadnych szans. Karetka pędziła bez pacjenta 100 km/h

- Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, zwróciliśmy się o opinię do specjalistki z zakresu muzyki i prawa - Aleksandry Sewerynik, doktora nauk prawnych i dyrygentki chóralnej. Z analizy przeprowadzonej przez Panią Doktor wynika, że pomimo zauważalnych dla przeciętnego słuchacza podobieństw pomiędzy utworami "Nie z tej ziemi" i "Physical", nie ma podstaw do stwierdzenia naruszenia prawa autorskiego, w szczególności naruszenia prawa do autorstwa utworu (potocznie nazywanego plagiatem). Podobieństwa wynikają bowiem z podobnego stylu utworów i korzystania przez autorów z podobnych, aczkolwiek rodzajowych cech kształtowania elementów składowych obu utworów. Jest nam więc niezwykle przykro, iż utwór promujący ważne wartości, stał się przedmiotem krytyki i zarzutów o plagiat, tym bardziej, iż krzywdzące komentarze uderzają w Roksanę Węgiel i jej wizerunek artystyczny, podczas gdy jej udział w tym projekcie był jedynie gościnny - przekazali twórcy piosenki w oświadczeniu nadesłanym do Onetu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Adam Małysz ma koronawirusa. Wiemy, co dzieje się z żoną skoczka, jest gotowa na poświęcenie
  3. Rada Ministrów już potwierdziła, od dziś obowiązuje duża zmiana. Dotyczy wszystkich Polaków, większość mocno się zdziwi
  4. Podejrzewali, że w szkole dzieją się dziwne rzeczy. Zainstalowali ukryte kamery, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Rozenek nakryła złodzieja w domu. Najbardziej poszkodowany jest mały Henio
  6. ”Nasz nowy dom”: rodzina, która brała udział w programie, ujawniła całą prawdę. Widzowie nie mieli o niczym pojęcia

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News