Rok szkolny rozpoczęcie
Taylor Wilcox Unsplash.com
Klaudia Bochenek - 29 Sierpnia 2020

Pilna wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie roku szkolnego przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskim mieście

Rok szkolny zostanie przesunięty - oficjalne oświadczenie już pojawiło się w sieci. Wiadomo, co czeka uczniów. Rodzice martwią o zdrowie swoich pociech i wyczekują kolejnych informacji. Termin rozpoczęcia zajęć jeszcze może się zmienić.

Rok szkolny wcale nie będzie celebrowany wspólnie 1 września. Rodzice łapią się za głowy - skoro już teraz pojawiają się problemy, to co będzie później, kiedy miliony dzieci ruszą do szkół?

Siostra dyrektor z zakażeniem, zadecydowano o masowej kwarantannie

"Gazeta Wyborcza" otrzymała dokładne informacje na temat dalszego funkcjonowania placówki oraz wprowadzonych działań. Sekretarka generalna, siostra Magdalena Filipek, Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP, które jest organem prowadzącym Prywatną Szkołę Podstawową nr 4 im. bł. Marceliny Darowskiej na Ursynowie przy ul. Jerzego Zaruby 2, zabrała głos. Okazuje się, że zaraziła się sama siostra dyrektor. Już od tygodnia przebywa w szpitalu, wszystkie pozostałe siostry są na kwarantannie.

Pogoda nagrania burzaZaczęło się, żywioł uderzył z ogromną siłą. W sieci pojawia się coraz więcej porażających nagrańCzytaj dalej

- Zakażeniu uległa siostra dyrektor. Stało się to w czasie jej urlopu. Po powrocie, gdy można już było podejrzewać zakażenie koronawirusem, siostra przeszła testy i została odizolowana. Od tygodnia przebywa w szpitalu. Cała wspólnota sióstr jest poddana kwarantannie. Siostry czują się dobrze, nie mają żadnych niepokojących objawów. Czekamy na wykonanie testów i wyniki. Działamy w porozumieniu z sanepidem - wytłumaczyła siostra Magdalena Filipek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wiele osób jest zdezorientowanych. Rok szkolny rozpocznie się ze sporym opóźnieniem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Drzyzga - zdrowiePrzygnębiające informacje o Ewie Drzyzdze. Wszystko przypłaciła dewastacją zdrowiaCzytaj dalej

Na stronie internetowej szkoły opublikowano informację o nowym terminie rozpoczęcia roku szkolnego. Aż 420 dzieci pójdzie do szkoły tydzień później, czyli 7 września. Rodzice czekają na dalsze informacje, drżą o zdrowie swoich pociech.

- Cała sytuacja bardzo utrudnia przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Współdziałamy z odpowiednimi władzami oświatowymi i sanitarnymi. Jesteśmy też w kontakcie z rodzicami uczniów, nauczycielami i personelem szkoły. To, co można przygotować w warunkach kwarantanny, a co dotyczy organizacji szkoły, jest opracowywane, czyli plany lekcji, zasady bezpieczeństwa dzieci oraz warianty pracy szkoły - informuje siostra Magdalena Filipek.

Dzisiaj grzeje:

1. Służby ratownicze nie nadążają. Tysiące Polaków zagrożonych, są odcięci od świata
2. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
3. Anonimowa relacja obiega media. Wszyscy, którzy byli na wakacjach zostali oszukani i narażeni na ogromne niebezpieczeństwo?

Na stronie internetowej szkoły można znaleźć pozostałe informacje organizacyjne. Wiadomo, że podręczniki i inne materiały dzieci otrzymają w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, a rodzice mogą już zamawiać stroje szkolne, w tym galowe mundurki.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Magda Gessler na zdjęciu z młodości. Fanka nie może uwierzyć: ”To nie Magda, za chuda”
    2. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
    3. Tragiczny w skutkach wypadek gwiazdy „Mam Talent”. Widzowie go uwielbiali, teraz modlą się o jego zdrowie od miesięcy
    4. Podczas cesarki lekarze nagle zaczęli przeraźliwie krzyczeć. Widok noworodka był dla nich wstrząsem
    5. Popularna dziennikarka TVP zdobyła się na pełną szczerość. Jacek Kurski będzie wściekły?

Aktorka z "Czterech Pancernych"Dziś nie wychodzi nawet z domu. W PRL wzdychały do niej tłumy, była żywą legendąCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News