Nie dało się uniknąć. Czarny scenariusz może się spełnić, już mówią o całkowitym zamknięciu

Nie dało się uniknąć. Czarny scenariusz może się spełnić, już mówią o całkowitym zamknięciu Źródło: Superstacja YouTube.com

Rok szkolny tradycyjnie zacznie się we wrześniu, ale to, czy przyjmie formę nauczania tradycyjnego wciąż nie jest pewne. Chociaż w ostatnich dniach politycy udzielili kilku wypowiedzi na ten temat, to sprawa w ogóle nie jest jasna. Uczniowie, rodzice i nauczyciele usłyszeli dziś opinię szefa ZNP Sławomira Broniarza. Niestety, jego słowa nie są optymistyczne, przewiduje, że konieczne może być całkowite zamknięcie placówek.

Rok szkolny był prawdziwą rewolucją, którą zdaliśmy z lepszym, lub gorszym wynikiem w zależności od regionu. Konstruowane na szybko rozwiązania i wytyczne nie zawsze były możliwe do wdrożenia, lecz nauczyciele starali się przekazać jak największą wiedzę swoim podopiecznym. O tym, jak będą wyglądać lekcje od września wciąż niewiele wiadomo, ale Sławomir Broniarz nie jest zadowolony z ostatnich wypowiedzi płynących z resortu.

Nowy rok szkolny - czy nauka również będzie zdalna? 

Rok szkolny 2020/2021 to wciąż wielka niewiadoma. Chociaż Dariusz Piontkowski, minister edukacji, stwierdził ostatnio, iż resort robi wszystko by od września uczniowie znów zasiedli w szkolnych ławach, to nie zdecydował się na udzielenie jasnej deklaracji. Nieco bardziej klarownej wypowiedzi udzielił wiceminister zdrowia. Podkreślił on, że wszystko jest na razie bardzo płynne i tak naprawdę jakiejkolwiek decyzji oczekiwać możemy dopiero na dwa lub trzy tygodnie przed planowanym rozpoczęciem zajęć. Te doniesienia skomentował Sławomir Broniarz, szef ZNP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie ocenił proponowanych rozwiązań jako korzystnych

Sławomir Broniarz od lat udziela szczerych wywiadów i nie boi się krytykować władzy. Szczególnie aktywny był w trakcie strajku nauczycieli i to właśnie wtedy stał się swoistą twarzą polskiego szkolnictwa. Chociaż o szefie ZNP zrobiło się głośno całkiem niedawno, to od dawna odwiedza on media nagłaśniając problemy z jakimi boryka się szkoła. W sieci jest mnóstwo udzielonych przez niego wywiadów, w tym ten z 2018 roku dla Superstacji, gdzie podjęty został temat zarobków na jakie liczyć mogą osoby, które kształtują młode pokolenie. 

Ostatnie informacje przekazane przez resorty zdrowia oraz edukacji nie przypadły mu do gustu. Zdecydował się na bardzo krytyczne skomentowanie wypowiedzi ministrów. W jego opinii rozwiązania o jakich się mówi stawiają dyrektorów i nauczycieli w bardzo niekomfortowej sytuacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra

2. Dramatyczne wiadomości. Nie żyje 5 księży, 2 jest w ciężkim stanie

3. Córka Jerzego Stuhra przekazała najnowsze informacje na temat zdrowia ojca. Co dzieje się z aktorem?

Nie mają ku temu uprawnień

- Dyrektor nie jest specjalistą w branży epidemiologicznej i nie można na niego zrzucać odpowiedzialności za to, czy choroba ucznia, nauczyciela czy kogoś z rodziny daje mu powód do zamknięcia szkoły czy też nie - powiedział w rozmowie z Radiem Zet szef ZNP. W jego ocenie, w przypadku wykrycia koronawirusa nie wystarczy zamknięcie jednego oddziału, gdyż nie ma możliwości na ograniczenie kontaktu między osobami np. na szkolnym korytarzu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Tragiczne doniesienia obiegły media. Piorun uderzył w boisko w trakcie meczu. Nie żyją dwie, młode zawodniczki
  3. Maciej Stuhr dziękuje za uratowanie ojca. Wystosował do wszystkich apel
  4. Uderzenie było dewastujące. Porażające nagranie z polskiej miejscowości
  5. Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Ostatnia szansa, by zrobić w nich zakupy
  6. Dopiero teraz media podały informację, nie żyje polityk. Polacy w żałobie
  7. Wielu kierowców nie przestrzega szczególnego przepisu. Przy obecnej pogodzie grozi to wysokim niebezpieczeństwem
  8. Zborowska już mieszka w domu z basenem. Butelkowa kuchnia hipnotyzuje, ale taras budzi największy zachwyt
  9. Z ostatniej chwili: nie żyje Andrzej Cisowski. Polacy doświadczyli ogromnej straty

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News