Rok szkolny, placówki do zamknięcia
unsplash.com kyo azuma
Weronika Wasiak - 28 Września 2020

Szkoły do zamknięcia? W mediach pojawiła się niepokojąca wiadomość, ekspert nie ma wątpliwości

Rok szkolny 2020/21: placówki jednak zostaną zamknięte? Nagle do mediów dotarły wyjątkowo niepokojące doniesienia. W sprawie głos zabrał ekspert, który nie ma żadnych wątpliwości. Rodzice powinni wiedzieć.

Nowy rok szkolny już w czasie wakacji budził ogromne emocje. Polacy nie zgadzali się bowiem z decyzją rządu o powrocie dzieci do placówek. Warto wspomnieć, że w połowie marca, gdy dobowa liczba nowych przypadków wynosiła kilkadziesiąt władze natychmiast zareagowały, najpierw zamykając szkoły, a później wdrażając edukację zdalną, która trwała do samego końca. Z kolei, gdy w wakacje padły rekordowe liczby bliskie tysiąca, w ostatnich dniach nawet ponad 1,5 tysiąca, rząd podtrzymuje swoją decyzję i nie decyduje się na powrót do nauki zdalnej. Czy jednak niebawem ulegnie to zmianie?

Aktorka nie żyjeTragiczne informacje, nie żyje uwielbiana aktorka. Ciało 40-latki znalazł jej mążCzytaj dalej

Czy ten rok szkolny jednak skończy się jak poprzedni i szkoły zostaną zamknięte? Ekspert nie ma wątpliwości

Na ten moment zamykane zostają tylko te placówki, w których wśród uczniów lub nauczycieli doszło do zarażenia. Niektóre szkoły decydują się również na naukę w trybie hybrydowym. Choć liczba placówek, które odchodzą od całkowitej edukacji stacjonarnej rośnie z każdym tygodniem, a minął zaledwie miesiąc od rozpoczęcia roku, wciąż jest to niewielka ilość, bo jak dotąd rząd nie wyraził zgodny na zamknięcie wszystkich placówek w kraju. Gdy jednak w ostatnich dniach odnotowano rekordowe liczby zachorowań, znów pojawiły się żywe dyskusje na temat tego, czy zapadnie w końcu satysfakcjonująca dla rodziców decyzja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

W przytaczanej przez Onet rozmowie "Dziennika Gazety Prawnej", dr Franciszek Rakowski z Uniwersytetu Warszawskiego odniósł się do jesiennej fazy koronawirusa, która zbliża się wielkimi krokami. Ekspert przyznał, co mogłoby okazać się kluczowym elementem, by jej zapobiec.

- Metodą, która by zadziałała, byłoby zamykanie wszystkich szkół w tych powiatach, w których jest ponad 6 przypadków na 10 tys. Obecna metoda jest łagodniejsza, ale być może niewystarczająca - mówił.

Jednocześnie Rakowski wyraził swoją nadzieję, że szkoły nie wrócą do nauczania zdalnego i przyznał, że to nie placówki są głównym źródłem rozproszenia się wirusa, a zgromadzenia rodzinne, jak np. wesela.

- Oczywiście, że mamy zakażenia w szkołach. Spodziewaliśmy się tego, ale to nie jest główny powód transmisji rozproszonej - przyznał.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy

2. TVN pilnie ostrzega. Wszystko zacznie się już za chwilę, zagrożone jest aż 9 województw

3. Masz podobną książeczkę? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj, może być warta ogromne pieniądze

Choć coraz więcej mówi się o zamknięciu szkół, rząd zdaje się próbować odwlekać to jak najdłużej się tylko da. W sobotę minister edukacji Dariusz Piontkowski wprost przyznał, że władze "wolałyby tego uniknąć".

- Wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas; sanepid może wystąpić do dyrektora szkoły o przejście na kształcenie na odległość, tam gdzie jest realne zagrożenie w placówce lub zwiększone zagrożenie w danej gminie czy powiecie - podał Dariusz Piontkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie
  5. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  6. Media właśnie potwierdziły, rozstali się po 13 latach związku. Już mówią o nowej miłośc

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News