Rok szkolny we wrześniu
Unsplash.com Feliphe Schiarolli
Konrad Karpiuk - 26 Kwietnia 2020

Szkoły zostaną otwarte dopiero we wrześniu. Doniesienia przekazywane przez media oficjalnie potwierdził premier Włoch

Rok szkolny został wstrzymany ze względu na epidemię koronawirusa. Takie decyzje podjęto w wielu krajach europejskich, aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2. Choć pierwsze prognozy zapowiadały, że pandemia skończy się szybko, wszystko wskazuje na to, że na powrót do rzeczywistości takiej, jak była przed wirusem, jeszcze długo poczekamy.

Rok szkolny w Polsce początkowo został zawieszono od 12 do 25 marca. Później przeniesiono powrót do końca Świąt Wielkanocnych, jednak sytuacja wciąż nie została opanowana. Wraz z terminami egzaminów końcowych ogłoszono kolejne przedłużenie terminu wstrzymania zajęć szkolnych. Wiele osób obawia się, czy uczniowie dokończą rok szkolny w placówkach. We Włoszech już podjęto decyzję.

Rok szkolny wstrzymany do września. Ważne słowa premiera Włoch

Obecny premier Włoch, Giuseppe Conte, udzielił obszernego wywiadu dla dziennika "La Republicca". Przekazał dziennikarzom, jakie są jego plany odmrażania gospodarki kraju po epidemii i odwoływania nałożonych ograniczeń. We Włoszech, w których COVID-19 zebrał ogromne żniwo, stopniowy powrót do rzeczywistości zacznie się od 4 maja.

Marta Kaczyńska opublikowała zdjęciaMarta Kaczyńska w końcu pokazała całą prawdę, zdjęcia mówią same za siebie. Mało kto spodziewał się widoku, który zaprezentowałaCzytaj dalej

Przede wszystkim premier Włoch, przekazał ważną wiadomość dla uczniów. Powiedział, że obecnie nie ma szans na wznowienie roku szkolnego, a szkoły zostaną otwarte dopiero we wrześniu. Włosi, podobnie jak Polska, zmagają się jednak z problemem egzaminów maturalnych. Jak przyznał Conte, wraz z ministerstwem oświaty opracowują organizacje procedur egzaminacyjnych.

Włosi będą powoli wracać do normalności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

COVID-19 32-latek zmarł32-latek zmarł na COVID-19. Swojej żonie i dzieciom zostawił list pożegnalny, który wyciska z człowieka ostatnie łzyCzytaj dalej

Premier zastrzegł, że od 4 maja Włosi nie odzyskają od razu pełnej swobody przemieszczania się. Jednak pewne ograniczenia mają zostać zdjęte. Pod warunkiem dostosowania się do przepisów epidemiologicznych do swojej działalności wrócą niektóre firmy. Conte przyznaje, że nie można dłużej wstrzymywać włoskiej gospodarki, ale odmrażanie trzeba wprowadzać ostrożnie.

Dzisiaj grzeje:

1. Po nowych informacjach o córce, Kasia Kowalska podjęła decyzję. Artystka zaskoczyła fanów niebywałą nowiną
2. 32-latek zmarł na wirusa. Po śmierci żona dokonała w jego telefonie odkrycia, przez które zalała się łzami

Włochy są jednym z najbardziej doświadczonych przez epidemię krajów na świecie. Według statystyk portalu World o Meters na dzień 26 kwietnia z powodu COVID-19 zmarło ponad 26 tysięcy ludzi. Obecnie liczba potwierdzonych zarażeń wynosi we Włoszech ponad195 tysięcy, z czego około 63 tysięcy pacjentów jest już wyleczonych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Symptomy wskazujące na obniżoną odporność organizmu. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachu
  3. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  4. Przykra prawda w końcu wyszła na jaw. Księżna Kate tuż przed ślubem zalała się łzami, powód powala
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła się spodziewać. Dotarła do nas radosna nowina o jej 20-letniej córce
  6. Zostaw na noc obrany ząbek czosnku w toalecie. Rano będziesz przecierał oczy ze zdumienia

PożyczkaPaństwo rozda Polakom po 5 tysięcy złotych. Ale warto się pośpieszyć, nie każdy je dostanieCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News