Koniec domysłów ws. powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę

Koniec domysłów ws. powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę Źródło: Jan Bielecki/East News

Koniec dywagacji na temat tego, co będzie się działo od września. Rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się pierwszego września. Konkretna data już padła. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma teraz czas na przygotowanie działań, dzięki którym uczniowie będą mogli być bezpieczni podczas nauczania w szkołach.

Rok szkolny 2020/2021 już niebawem się rozpocznie. Zgodnie ze słowami przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, uczniowie wrócą do szkół już od początku nowego roku szkolnego. Teraz MEN ma kilkanaście dni na to, by przedstawić szczegółowy plan rozwiązań, jakie wpłyną na bezpieczeństwo dzieci. 

Rok szkolny rozpocznie się pierwszego września

- Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki - przekazał na początku tygodnia minister Dariusz Piontkowski. Jednak, aby uczniowie wrócili do szkół zgodnie z tradycyjnym kalendarzem i systemem zajęć, musi zostać spełniony szereg warunków, które umożliwią bezpieczną edukację każdemu. 

- Te nowe rozwiązania, których wprowadzenie planuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, to między innymi przepisy, które umożliwią dyrektorom w razie wykrycia zachorowania wśród uczniów lub personelu zawieszenie nauki stacjonarnej. [...] Damy nowe narzędzia dyrektorom - przekazała rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej, Anna Ostrowska. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Rok szkolny 2020/2021. Co będzie z ogniskami epidemii w szkołach?

- Gdyby pojawiło się ognisko epidemii, czy realne zagrożenie dla zdrowia lub życia uczniów czy nauczycieli, dyrektor po zasięgnięciu opinii sanepidu będzie mógł szybko zareagować. Kluczowa tu jest również współpraca z kuratorium - dodała Ostrowska.

W ocenie dyrektorki szkoły numer 267 na warszawskim Żoliborzu, Marioli Ratyńskiej, powrót do tradycyjnego systemu edukacji będzie bardzo trudny. Dyrektorka zaproponowała wprowadzenie modelu hybrydowego, w którym klasy dzielone są na dwa zespoły i pojawiają się w placówce zmiennie, co dwa tygodnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło

2. Widzowie TVN nie będą mogli się dzisiaj oderwać od telewizorów. Prawdziwy megahit, miliony będą oglądać

3. Odkryli genialny sposób na komary. Dzięki niemu jesteśmy dla nich niemal niewidzialni

Co więcej, w jej ocenie warto wziąć przykład ze szkół w Izraelu, które zostały otwarte i wróciły do "normalnego" trybu, co przełożyło się na pojawienie nowych ognisk konronawirusa w wielu szkołach. Jednak jak podkreśla MEN, wszelkie decyzje konsultowane są z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, który już zapowiedział aktualizację wytycznych dla wszystkich placówek edukacyjnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Pożegnaliśmy wielkiego kolarza. Był legendą najstarszego polskiego wyścigu
  3. Polski samolot runął na ziemię. Ojciec jednej z ofiar przerwał milczenie, tragiczne doniesienia
  4. Sprawa właśnie wyszła na jaw. Odebrano pieniądze dla emerytów
  5. Jarosław Kuźniar trafił do szpitala. Zdjęcie nie pozostawia złudzeń
  6. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  7. Nagła metamorfoza Agaty Dudy. Dziś nie przypomina dawnej siebie, zdjęcia nie kłamią

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News