Z ostatniej chwili: premier oficjalnie przedłuża zamknięcie szkół, wiadomo do kiedy

Z ostatniej chwili: premier oficjalnie przedłuża zamknięcie szkół, wiadomo do kiedy Źródło: pxhere

Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji, jak będzie dalej wyglądał rok szkolny. Sprawdziły się pojawiające się od jakiegoś czasu spekulacje. Szkoły mają zostać zamknięte na dłuższy czas.

Uczniowie i nauczyciele byli trzymani w niepewności co do tego, jak dalej potoczy się rok szkolny. Wiadomo było, że 2-tygodniowa przerwa od funkcjonowania placówek edukacyjnych jest potrzebna, ale spekulowano, że zawieszenie może potrwać dłużej. Na konferencji prasowej premier potwierdził doniesienia mediów.

Rok szkolny zawieszony na dłuższy okres. Mateusz Morawiecki potwierdza

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przyznał, że rok szkolny będzie zawieszony na znacznie dłuższy okres. Okazało się, że przerwa w funkcjonowania szkół potrwa przynajmniej do końca świąt wielkanocnych. To dopiero wstępna data podana przez premiera, wciąż nie wiadomo, w jakim terminie lekcje odbędą się w szkolnych salach.

- Najbliższe dwa, trzy tygodnie, do świąt, muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. Społeczna izolacja nie możne oznaczać samotności. Cieszę się, że staramy się pomagać osobom starszym - mówił Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Oczywiście uczniowie nie będą mieli nadmiaru wolnego czasu. Mimo zawieszenia lekcji w salach program musi być dalej realizowany, dlatego też zdecydowano się na e-learning, czyli nauczanie zdalne za pośrednictwem platform i komunikatorów internetowych.

Zawieszony rok szkolny to nie są wakacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Apeluję zarówno do rodziców, jak i do tych młodych ludzi, którzy już często sami podejmują decyzję: nie traktujcie tych dwóch tygodni jako dodatkowych ferii. To jest czas, który ma zabezpieczyć waszych bliskich przed ewentualnym zarażeniem. Wykorzystajcie to jako szansę na pogłębienie waszej wiedzy - podkreślał Mateusz Morawiecki na konferencji w ubiegłym tygodniu, gdy ogłaszał zamknięcie szkół.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził stan epidemii w Polsce
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

Już od jakiegoś czasu media spekulowały, że zawieszenie funkcjonowania szkół na dwa tygodnie, to termin bardzo optymistyczne. Sam minister edukacji w wywiadzie dla TVP przyznawał, że prawdopodobnie okres zamknięcia szkół zostanie wydłużony. Teraz zostało to już oficjalnie potwierdzone.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Pilne poszukiwania, poważne niebezpieczeństwo. Sanepid wystosował ważny komunikat do Polaków
  5. Były minister przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje najbliższa mu osoba, przegrał z ciężką chorobą
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News