Rok szkolny w trybie zdalnym
unsplash.com Ivan Aleksic
Irmina Jach - 19 Października 2020

Pilna wiadomość z samego rana. Dotyczy uczniów i rodziców, bezwzględna decyzja właśnie wchodzi w życie

Rok szkolny, pomimo problemów związanych z panującą pandemią koronawirusa, trwa nieprzerwanie od początku września. Na przestrzeni ostatnich miesięcy uczniowie wielu szkół uczestniczyli czasowo w lekcjach online, a realia pokazały, że pobyt w murach placówek edukacyjnych nie jest tak bezpieczny, jak mieli nadzieję przedstawiciele resortu zdrowia. Dziś, z samego rana, w mediach pojawiła się pilna wiadomość. Bezwzględna decyzja wchodzi w życie.

Rok szkolny do tej pory przebiegał bez większych komplikacji w wymiarze krajowym. Mimo że w wielu szkołach pojawiały się ogniska koronawirusa, a uczniowie konkretnych placówek musieli odbyć obowiązkowe kwarantanny, do tej pory rząd nie zdecydował się na podjęcie decyzji odnośnie powrotu do nauczania zdalnego. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie. Wiemy, co postanowiono dzisiejszego poranka.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Rok szkolny nie będzie przebiegał tak, jak zaplanowano

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. W ostatnich tygodniach Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o rekordowej liczbie zakażeń niebezpiecznym patogenem. Od soboty, 17 października, w życie weszły nowe rozporządzenia, których celem jest ograniczenie transmisji wirusa. Aż 152 powiaty i miasta znalazły się w strefie czerwonej. Wśród nich jest aż 11 miast wojewódzkich. Mieszkańcy tych regionów muszą przestrzegać bardzo restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego. Reszta kraju znalazła się w strefie żółtej, co również wiąże się z licznymi ograniczeniami. Decyzje rządu wiążą się ze zmianami w systemie szkolnictwa. Zarówno uczniowie, jak i rodzice, mają powody do niepokoju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Od poniedziałku, 19 października, uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do placówek edukacyjnych zlokalizowanych na terenach objętych strefą czerwoną, będą uczyć się w trybie zdalnym. Według decyzji władz, taka sytuacja dotknie zarówno młodzież będącą uczniami szkół publicznych, jak i niepublicznych. W żółtych strefach obowiązywać będzie z kolei nauczanie w systemie hybrydowym - część zajęć będzie odbywać się w trybie zdalnym, zaś pozostałe w trybie stacjonarnym. Zgodnie z rozporządzeniem opublikowanym przez Ministra Edukacji poza murami placówki przebywać musi ponad 50 procent uczniów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Dyrekcje szkół mają pewną dowolność w kwestii tego, jak w najbliższym czasie przebiegał będzie rok szkolny. System nauczania zdalnego ma być ustalany indywidualnie, na podstawie warunków, jakie panują w danej szkole. Władze placówek mają obowiązek ustalenia harmonogramu zajęć tak, aby umożliwić równomierne i naprzemienne realizowanie tych lekcji przez każdego z uczniów. Z informacji przekazanych przez rząd wynika, że na terenach objętych strefą czerwoną mieści się aż 6178 szkół ponadpodstawowych, czyli ponad 50 procent wszystkich placówek tego rodzaju w Polsce. Uczy się w nich 995,7 tysiąca uczniów. W strefie żółtej znalazło się z kolei aż 5978 placówek. Najnowsza decyzja obejmie więc ogromne grono Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News