Rok szkolny rozpoczął się problemami
unsplash.com Feliphe Schiarolli
Irmina Jach - 18 Września 2020

Sytuacja jest tragiczna, uczniowie i rodzice przerażeni. Bardzo niepokojące wiadomości ze wschodniej Polski

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się przed niespełna trzema tygodniami. Uczniowie z niemal całej Polski, po kilku miesiącach przerwy, wrócili w mury placówek edukacyjnych. Niestety, już teraz media alarmują o narastających problemach. Wiadomości ze wschodniej części kraju są niepokojące. Dzieci i ich rodzice nie kryją przerażenia.

Rok szkolny rozpoczął się bez względu na panującą pandemię koronawirusa. Niestety, mimo obostrzeń, które resort zdrowia i GIS narzucili dyrektorom placówek edukacyjnych, media regularnie donoszą o kolejnych ogniskach koronawirusa. Polskie szkoły są masowo zamykane, a wiele osób musi poddać się kwarantannie. Dziś przekazano niepokojące informacje na temat złej sytuacji sanitarnej we wschodniej części kraju.

Minister zdrowia - informacjeKlamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wiekuCzytaj dalej

Rok szkolny nie przebiega tak, jak planowało Ministerstwo Zdrowia

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Lubelskim pojawiło się kolejne ognisko koronawirusa. O tragicznej informacji poinformował w piątek, 18 września bieżącego roku, wojewoda lubelski, Lech Sprawka. W placówce edukacyjnej przeprowadzono liczne testy. Przebadanych zostało aż 68 nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Pozytywny wynik, potwierdzający obecność koronawirusa w organizmie, uzyskało 36 członków personelu. Dziewięć próbek wciąż budzi wątpliwości specjalistów. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, podjęto natychmiastową decyzję o zawieszeniu zajęć lekcyjnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DomSądzili, że dom jest całkowicie opuszczony. W środku znaleźli coś porażająco przykregoCzytaj dalej

- To oznacza, że zakażona jest połowa pracowników, a to oznacza również, że większość pracowników objęta jest kwarantanną. Większość zakażonych nie ma objawów choroby. Pobrano też 83 próbki od wychowanków ośrodka. Wyników tych badań jeszcze nie ma, od nich będzie zależało dalsze postępowanie - przekazał Lech Sprawka.

Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim to dzieci i młodzież, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Część z nich na stałe mieszka w internacie zlokalizowanym przy placówce. Wychowankowie, u których test wyszedł negatywnie, już wkrótce będą mogli zostać zabrani do domów przez rodziców. Niestety, aż dziesięciu musi przejść kwarantannę. Wkrótce w bursie może zostać urządzone izolatorium, w którym będą przebywać dzieci z objawami COVID-19. W najbliższym czasie rok szkolny będzie trwał, zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym. Wojewoda obiecał ośrodkowi pomoc w zapewnieniu kadry, która zajmie się opieką nad podopiecznymi, którzy pozostaną w internacie.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal w "Kuchennych rewolucjach". Gessler rzuciła ścierką w kelnerkę, chwilę później złapała cięższą rzecz

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

Niestety, z uwagi na fakt, że zarówno wychowankowie, jak i pracownicy obsługi, mieli kontakty także z osobami z zewnątrz, bilans zarażeń może okazać się dużo wyższy, niż szacuje się to obecnie. Pomocą zarażonym służy szpital w Tomaszowie Lubelskim, który dysponuje izolatorium dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości odbycia kwarantanny w domu. Ze względu na dużą ilość zakażeń w regionie lubelskim, dwie inne placówki również zdecydowały się na wprowadzenie zdalnego nauczania. Są to II LO w Lublinie oraz zespół szkół w Chodlu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Twarz TVP Info nagle odejdzie ze stacji? Niespodziewane doniesienia, wszystko może się zmienić
  2. Największa w historii Polski akcja usuwania niewybuchów. 5-tonowa bomba zniknie z kanału w Świnioujściu
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Przez 7 dni piła napój z kurkumy. Efekty ją zachwyciły, szczególnie 1 rozłożył ją na łopatki

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News