Rok szkolny w Polsce
Pixabay.com OtoZapletal
Monika Majko - 16 Października 2020

Niemal milion uczniów objętych nową decyzją. Rodzice nawet nie mają czasu, żeby się przygotować

Rok szkolny rozpoczął się w tradycyjny sposób, a uczniowie wrócili do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło ważne zmiany, rządowa decyzja dotknie niemal milion dzieci z całego kraju.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się tradycyjnym powrotem uczniów do szkół po wakacjach. Teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło ważne zmiany, rządowa decyzja dotknie niemal milion dzieci z całego kraju. Rodzice i uczniowie nie mieli czasu przygotować się na zmiany.

MSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaMSZ ostrzega, trzeci poziom zagrożenia. Wielu Polaków mocno ucierpi, nie było wyjściaCzytaj dalej

Rok szkolny 2020/2021 - MEN ogłosiło ważne zmiany

W związku z decyzją podjętą przez krajowe władze, 1 września 2020 roku uczniowie wrócili do szkół i rozpoczęli tradycyjne kształcenie w trybie stacjonarnym. Dyrektorzy placówek szkolnych mieli możliwość zmiany trybu edukacji tylko za pozwoleniem sanepidu, który swoją decyzję opierał o wystąpienie wystarczających przesłanek dotyczących istnienia realnego zagrożenia dla uczniów i pracowników szkoły. Teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło ważną decyzję, od poniedziałku z domu uczyć będzie się niemal milion uczniów szkół ponadpodstawowych.

- Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji - wyjaśniał w czasie czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło naukę zdalną w ponad 6 tysiącach szkół ponadpodstawowych

Decyzja MEN obejmuje uczniów szkół, które znajdują się w strefach czerwonych. Młodzież z ponad 6 tysięcy placówek szkolnych rozpocznie naukę zdalną od poniedziałku 19 października br. To prawie 55 proc. wszystkich uczniów w Polsce, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych. Rząd podjął decyzję o zmianach w szkolnictwie po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje aktorka serialu uwielbianego przez Polaków. Mąż przekazał druzgocące informacje

2. Zacznie się już w najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce. Zapadła decyzja

3. Nagle przywrócono kwarantannę dla Polaków. Nikt się nie spodziewał przykrych wiadomości

- Decyzja o ograniczeniu funkcjonowania szkół ponadpodstawowych wynikała głównie z tego, że chcieliśmy ograniczyć zasięg epidemii. Chcieliśmy ochronić osoby starsze przed chorobą, która mogłaby być dla nich nawet śmiertelną. Dlatego też zwracam się do was drodzy uczniowie, aby po zakończeniu zajęć wirtualnych, zajęć na odległość, byście pamiętali o tym poza lekcjami. [...] Pamiętajcie, wasza zmniejszona aktywność społeczna i mniejsza liczba kontaktów może pomóc osobom starszym, waszym dziadkom, waszym babciom - wyjaśniał w nagraniu opublikowanym na Twitterze minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zobaczyła jak kroją mięso w sklepie. Z obawy o transmisję wirusa wezwała sanepid
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców
  3. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  4. Niestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczne
  5. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  6. Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News