Rok szkolny
Jakub Kaminski/East News
Klaudia Bochenek - 13 Maja 2020

Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu

Rok szkolny 2019/2020 to dla uczniów, rodziców i nauczycieli istny chaos. Wszystko przez epidemię koronawirusa - dzieci od połowy marca muszą przebywać w domach. Wszyscy do tej pory zastanawiali się, czy i kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zdradził szczegóły.

Bieżący rok szkolny był dziś szeroko omawiany na konferencji przedstawicieli rządu. Wiele osób jest zdziwionych decyzją ministra edukacji. Okazuje się, że dzieci będą mogły wrócić do szkół - pod pewnymi warunkami i wyjątkami.

Rok szkolny 2019/2020 z wieloma zmianami

Dziś odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister edukacji Dariusz Piontkowski. Opowiedzieli oni o szczegółach znoszenia kolejnych obostrzeń oraz o wchodzeniu w III etap odmrażania gospodarki. Ważnych informacji doczekali się uczniowie i osoby związane z edukacją.

Lech WałęsaLech Wałęsa stanął przed trudną decyzją. Rozważa podjęcie dodatkowej pracyCzytaj dalej

Okazało się, że uczniowie mogą wrócić do szkół, jednak nie w takiej formule, jaką wszyscy doskonale znają. Od 18 maja będzie można spotkać się na zajęciach praktycznych w szkołach policealnych, będą też prowadzone zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla potrzebujących tego dzieci. Od 25 maja do szkół będą mogły wrócić dzieci uczące się w klasach 1-3, jednak nie będą to typowe lekcje, a zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne.

Co z pozostałymi uczniami podstawówek oraz maturzystami?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Uczniowie, którzy w tym roku zdają egzamin ósmoklasisty lub maturalny, od 25 maja będą miały możliwość umówienia się na konsultacje z nauczycielem. Szkoły będą zezwalać na konsultacje indywidualne lub w małych grupach. Z kolei od 1 czerwca szkoły otworzą swoje drzwi także dla pozostałych uczniów, którzy potrzebują konsultacji z wybranych przez siebie przedmiotów. To też okazja na poprawę ocen, zaliczanie ustne egzaminów czy też zaliczenie semestru.

Dzisiaj grzeje:

1. Emilewicz w Polsacie powiedziała, co mają zamiar zrobić ze Śląskiem. Jest decyzja ws. wyłączenia całego regionu, dla wielu ogromna ulga
2. Z pozoru zwykłe, rodzinne zdjęcie. Pod stołem jednak ukrywa się tragedia matki

Będzie też możliwość spotykania się w małych grupach i odbywania zajęć pozalekcyjnych w takich obiektach jak muzea czy domu kultury. Z kolei uczelnie wyższe od 25 maja chcą przywrócić zajęcia stacjonarne dla studentów ostatnich lat oraz zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie. Uczniowie, którzy nie mogli doczekać się ćwiczeń na otwartym powietrzu, mogą wybrać się na stadion, orlik, skatepark w maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. Od 18 maja będzie można korzystać z sal i hali sportowych, gdzie ilość osób będzie zależeć od powierzchni obiektu. Z kolei wykluczone jest korzystanie z szatni, WC będzie dostępne i powinno być odkażane po każdym wychodzącym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Zorganizowali dzieciom przyjęcie urodzinowe, szybko pożałowali. Teraz grozi im 15 lat więzienia
  4. "Odmrożenie" uczelni wyższych, jest decyzja. "Od 25 maja będzie możliwość realizacji zajęć na uczelniach"
  5. Tomasz Kammel nie wytrzymał, pokazał treść skandalicznego listu. "Od niego wszystko się zaczęło"
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News