Pilny komunikat rządu dla rodziców i uczniów. Nowe wytyczne mogą zaskoczyć

Pilny komunikat rządu dla rodziców i uczniów. Nowe wytyczne mogą zaskoczyć Źródło: Pikio.pl

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice mają nadzieję, że ich pociechy rozpoczną naukę w szkolnych ławkach już we wrześniu. W związku z rosnącą liczbą zakażeń w ostatnim czasie, wiele osób obawia się powrotu nauczania zdalnego. Rząd postanowił zabrać głos w tej sprawie. Podano konkretną datę.

Rok szkolny ma rozpocząć się już za trzy tygodnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczniowie wrócą do szkół we wtorek, 1 września 2020 roku. Krzywa zachorowań, którą od kilku dni obserwujemy w komunikatach Ministerstwa Zdrowia, nie napawa optymizmem. Ostatnie dni wiązały się z kolejnymi rekordami dotyczącymi zakażeń koronawirusem. Nad wszystkimi ciąży wizja powrotu nauczania zdalnego, które wiązało się z licznymi niedogodnościami zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Przedstawiciel rządu postanowił zabrać głos w tej kluczowej sprawie.

Rok szkolny miał rozpocząć się wraz z początkiem września

Rzecznik rządu, Piotr Muller podał wytyczne dla powiatów oznaczonych na żółto i czerwono, których mieszkańcy będą musieli przestrzegać zaostrzonych zasad sanitarnych. W rozmowie z dziennikarzem TVN24 zapowiedział, że dokładne wytyczne dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego ujrzą światło dzienne już w najbliższą środę, 12 sierpnia 2020 roku. Poinformował przy tym, że dyrektorzy placówek dydaktycznych będą musieli liczyć się z koniecznością zrealizowania ściśle narzuconych reguł. Priorytetem ma być odizolowanie od siebie poszczególnych grup uczniów, tak, żeby młodzież uczęszczająca do innych klas nie spotykała się na korytarzu lub stołówce. Zapytany o to, czy czekają nas wytyczne, czy zalecenia, odpowiedział dość wymijająco.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Tak jak mówię, chociażby organizacja wewnętrzna szkoły pod kątem klas, wydzielenia tych klas, odległości pewnych, tam, gdzie są możliwe, większych - również takie zalecenia się pojawią. Nie wszystkie będą miały charakter bezpośrednio obowiązujący, ale część z nich będzie miała taki charakter - mówił Piotr Muller.

Zaznaczył także, że rząd planuje stworzenie konkretnych wytycznych dotyczących wprowadzenia nauczania zdalnego lub mieszanego. 

- To będą w szczególności te szkoły, które są położone na terenach powiatów, które będą oznaczane jako kolor czerwony czy żółty, ale również zależnie od tego, w której części powiatu te ogniska będą występowały. Pamiętajmy o tym, że niektóre powiaty są dosyć duże. Nawet kilkadziesiąt kilometrów dzieli ich granice, a ognisko może występować np. w jednej części powiatu i wtedy powiatowy inspektor sanitarny będzie wydawał swoje rekomendacje - mówił przedstawiciel rządu.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie. Będzie obowiązywało przynajmniej do 25 sierpnia, wielu Polaków jest załamanych

3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że konferencja prasowa dotycząca zasad na nowy rok szkolny, odbędzie się w środę o godzinie 13:00 w siedzibie MEN. Będą w niej uczestniczyli szef resortu, Dariusz Piontkowski oraz zastępca głównego inspektora sanitarnego, Izabela Kucharska. O kilku restrykcjach poinformował przed kilkoma dniami resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś do 25 sierpnia wszystkich w Polsce obowiązuje zakaz. Wczoraj wieczorem Rada Ministrów podjęła decyzję
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News