Pojawiły się nowe informacje na temat roku szkolnego
Pikio
Agata Jaroszewska - 11 Maja 2020

Minister przekazał kluczowe informacje dla wielu uczniów. Niespodziewana decyzja, długo trzeba było czekać

Rok szkolny 2020 wyglada zupełnie inaczej niż można było przypuszczać jeszcze na początku tego roku. Uczniowie bez przerwy czekają na informacje przekazywane przez Ministerstwo Edukacji w związku z zawieszonymi jak na razie lekcjami w szkołach. Nauka przeniosła się do internetu i wciąż pod znakiem zapytania stało to czy uczniowie wrócą przed końcem roku szkolnego do ławek. Dziś o godzinie 10 Ministerstwo Edukacji wraz z Ministerstwem Cyfryzacji zorganizowało konferencje prasową, gdzie przekazano nowe informacje.

Rok szkolny 2020 zapisze się na kartach historii w polskiej edukacji. Nie istniały wcześniej schematy, które przewidywały tak nagłą zmianę formy nauczania w szkołach. Nauczyciele oraz uczniowie stawili czoło ogromnym problemom, które na bieżąco raportowali do resortu edukacji. Wciąż brakowało jednak konkretnych informacji, przed chwilą przekazano nowe ustalenia resortów.

Ksiądz, skandaliczne słowaKsiądz w skandalicznych słowach skomentował debatę na TVP. Wierni przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Rok szkolny z kolejnymi problemami

W tym roku szkolnym jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego ucznia okazał się laptop. Nie wszystkie rodziny mogły jednak zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do nauki, na konferencji minister cyfryzacji przekazał, że startuje nowa forma wsparcia dla rodzin najuboższych. Zdecydowano się na przekazanie dodatkowych 185 mln złotych dla gmin na zakup laptopów i komputerów. Wysokość wsparcia uzależniona będzie od danych dotyczących liczby rodzin wielodzietnych korzystających z pomocy danych samorządów. Na to rozwiązanie rządzący zdecydowali się stosunkowo późno, gdyż nauczanie zdalne rozpoczęło się już dwa miesiące temu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Minister Edukacji przekazał nowe informacje

Dariusz Piontkowski podkreślił, jak ważne jest wsparcie techniczne uczniów korzystających ze zdalnej nauki. przekonywał, że takie dofinansowanie istniało już wcześniej, i powoływał się między innymi na program "Aktywna tablica", w ramach którego przekazane miało zostać 163 mln złotych dla 12 tys. polskich szkół. Przygotowywano także nowe opcje w programie nauczania nauczycieli, za pomocą którego zdobywać mają oni kompetencje, mające im pomóc w prowadzeniu zajęć na odległość. Sam resort edukacji zaangażował się także w wydawanie poradników dotyczących jak najlepszego wykorzystywania dostępnych narzędzi w trakcie prowadzenia e-lekcji.

- Kształcenie na odległość ma swoją specyfikę. [...] Nie chcielibyśmy żeby uczeń spędzał przed monitem 6 godzin dziennie [...] i nauczyciele powinni stosować różne rodzaje nauki, tak by rodzeństwo w rodzinach wielodzietnych mogło korzystać z jednego komputera - mówił na konferencji Dariusz Piontkowski.

Dzisiaj grzeje:

1. Żywioł uderzył z dużą mocą w polską miejscowość, okropne zniszczenia. "Prawdopodobnie trąba powietrzna"

2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Odpowiedziano na pytania zadane przez dziennikarzy

Minister zapytany o to, kiedy dzieci wrócą do szkół, poinformował, że wiadomości te przekaże premier Mateusz Morawiecki jeszcze w tym tygodniu. Na pytanie dziennikarki TVN na temat zasad, na jakie już po powrocie przygotować będą musieli się uczniowie, Dariusz Piontkowski przyznał, że najprawdopodobniej będą one podobne do tych zastosowanych już w przedszkolach. Na konferencji pytano także o dane obywateli przekazywane Poczcie Polskiej oraz wykluczenie technologiczne. Niestety Dariusz Piontkowski nie przekazał najważniejszej informacji wyczekiwanej przez uczniów i rodziców, podkreślał kilkakrotnie, że data powrotu dzieci do szkół oraz konkretniejsze ustalenia ogłoszone zostaną wraz z premierem w najbliższych dniach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  2. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  3. Ważna wiadomość dla kobiet. Nowe badania nad COVID-19 niosą pozytywną wiadomość
  4. Właścicielka salonu kosmetycznego zdradza smutną prawdę. Po zniesieniu zakazu klientów czeka przykra niespodzianka
  5. Szumowski w programie na żywo dostał pytanie o powrót dzieci do szkół. Padła jednoznaczna odpowiedź
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Kobieta myślała, że jest w ciążyWszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna. Lekarze złapali się za głowyCzytaj dalej

Źródło: Twitter / Kancelaria Premiera

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News