rok szkolny uczniowie studniówka
Unsplash bantersnaps
Joanna Szwalikowska - 10 Października 2020

Kolejne szkoły potwierdzają, rodzice muszą się pogodzić. Nauczyciele zdradzają, co czeka uczniów

Trwający obecnie rok szkolny jest zdecydowanie inny niż te, do których przywykliśmy. Pandemia koronawirusa zupełnie zmieniła praktycznie każde aspekt naszego codziennego życia. Niestety z kolejnych szkół płyną smutne doniesienia. Uczniowie muszą się pogodzić z tym, co ich czeka.

Epidemia koronawirusa z każdym dniem przybiera na sile. Wprowadzane w związku z nią obostrzenia mają wpływ na nasze życie. Obecny rok szkolny w szkołach również odbywa się na zupełnie innych zasadach. Pojawia się coraz więcej pytań o to, czy studniówki w 2021 roku odbędą się. Niestety wiele wskazuje na to, że imprezy zostaną odwołane.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Rok szkolny a pandemia koronawirusa. Czy studniówki się odbędą?

W związku z przybierającą na sile epidemią od dzisiaj w całym kraju obowiązują obostrzenia stref żółtych (z wyłączeniem tych oznaczonych na czerwono). Jednym z nich jest kwestia organizacji imprez. Maturzystom sen z powiek spędza pytanie o to, czy ich studniówki w ogóle będą mogły się odbyć. Niestety wiele wskazuje na to, że nie. Kolejne szkoły decydują się na odwołanie imprez.

- Wirtualna Polska skontaktowała się z Ministerstwem Edukacji Narodowej z pytaniem o studniówki. Z nadesłanego komunikatu wynika jednak, że resort nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja w styczniu 2021 roku. Na ten moment kwestia organizacji leży więc w rękach nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie nie są zachwyceni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- U nas studniówka się nie odbędzie. To decyzja rodziców powołanych do organizacji studniówki i nauczycieli. Z jednej strony nie dziwię się, że ją odwołano, ale z drugiej strony wszyscy uczniowie mijają się na wąskich korytarzach. Część jest bez maseczek i nikt nie dba o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Natomiast, jeśli ma być impreza, to nagle wszyscy przypominają sobie o koronawirusie. Jest mi przykro po prostu. Tata też uważa, że to trochę przesada. To takie zakończenie pewnego etapu w życiu, pożegnanie z własnym miastem i bliskimi przyjaciółmi. Wiem, że jeszcze jest trochę czasu do matury, ale jednak wspomnienia po studniówce pozostają na długo - mówiła 18-letnia Oliwia, licealistka z Ostródy w rozmowie z Wirtualną Polską.

Jak dodaje nastolatka, wiele osób planuje wyjazdy i imprezy samodzielnie bez udziału nauczycieli. Rodziców nie interesuje jednak organizacja na własną rękę. Uczniowie są bardzo zawiedzeni sytuacją. Przyznają, że studniówka to jedyne takie wydarzenie w życiu, które pamięta się przez lata. Wielu nauczycieli jest zdania, że studniówka stwarza zbyt duże ryzyko i przyznają, że obawiają się o zdrowie.

- Ja pytam uczniów, uczniowie pytają mnie. Pytam rodziców, rodzice pytają mnie. Nikt jeszcze nie wie, co będzie. Ja raczej nie jestem za organizacją studniówek. To jak kilka wesel razem wziętych. Natomiast żal mi młodzieży, skoro nie mają studniówki, niech nie mają też matur ustnych, jak poprzedni rok. Ciągle o tym mówią. Czują się poszkodowani i próbują samodzielnie znaleźć alternatywę dla tradycyjnej studniówki np. bal pomaturalny, albo studniówki dla pojedynczych klas. To ostatnie jest oczywiście niewykonalne, bo nauczyciele nie będą chodzić na 7 studniówek, a bez nauczycieli to będzie po prostu zwykła impreza - podsumowała Magda Wojculewicz-Grabowska, nauczycielka z liceum w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Z ostatniej chwili: pilny komunikat Episkopatu Polski. Chodzi o 1 listopada, wiadomo co nas czeka

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Niektóre szkoły nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie organizacji studniówek. Coraz więcej placówek decyduje się jednak na odwołanie imprez ze względu na duże ryzyko. Uczniowie są bardzo zawiedzeni. Z kolei nauczycielom, po części taka sytuacja jest na rękę. Wielu pedagogów znajduje się w grupie ryzyka i zwyczajnie obawia się o własne zdrowie oraz życie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromny smutek i poczucie niesprawiedliwości. Nie żyje 12-letnia dziewczynka, miała wszy przez 3 lata
  2. Nie żyje legenda polskiego boksu. Przegrał z ciężką chorobą, fani pogrążeni w żałobie
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Niebywała, oszałamiająca metamorfoza, wygląda o dekadę młodziej. Najnowsze zdjęcia pokazują wszystko. Była pierwsza dama zdradziła tajniki swojej diety

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Popularne, Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News