Co sądzicie o powrocie dzieci do szkół? Kolejne placówki przechodzą w tryb nauki zdalnej

Co sądzicie o powrocie dzieci do szkół? Kolejne placówki przechodzą w tryb nauki zdalnej Źródło: unsplash.com National Cancer Institute

Rok szkolny 2020, jeszcze nim się rozpoczął, wzbudzał ogrom emocji, a teraz wcale nie jest inaczej, choć za nami już ponad tydzień nauki. Choć rząd zadecydował, że oba semestry mają przebiegać w trybie stacjonarnym, coraz więcej placówek powraca do nauki zdalnej. Nie jest dobrze.

Rok szkolny dopiero się zaczął, a w poniedziałek 8 sierpnia, jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, już 37 placówek pracowało w trybie zdalnym. Z kolei 58 w trybie mieszanym. Liczby szkół, które odchodzą od nauki stacjonarnej, rosną niemal z dnia na dzień. By jednak dyrektor mógł wprowadzić taką zmianę, musi najpierw uzyskać pozytywną opinię sanepidu oraz zgodę organu prowadzącego placówkę, czyli lokalnego samorządu. Sanepid podejmuje decyzję w oparciu o istotne przesłanki, które świadczą o pojawieniu się zagrożenia epidemicznego dla uczniów oraz pracowników placówki wnioskującej. A co wy myślicie o powrocie dzieci do szkół? Uważacie to za dobry wybór?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News