Będzie nagły zwrot akcji ws. nauki w szkołach po wakacjach? Eksperci dotarli do oszałamiających ustaleń

Będzie nagły zwrot akcji ws. nauki w szkołach po wakacjach? Eksperci dotarli do oszałamiających ustaleń Źródło: unsplash.com kyo azuma

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rodzice i uczniowie wciąż zadają sobie tylko jedno pytanie: jak będzie on wyglądał? Eksperci dotarli do zaskakujących ustaleń, które zupełnie mogą odmienić bieg wcześniejszych założeń.

Rok szkolny 2019/20 w drugiej połowie nie był dla dzieci najłatwiejszy. Trwające od marca do samego końca roku zdalne nauczanie wywróciło ich życie do góry nogami. Niestety, pandemia koronawirusa trwa nadal, dlatego choć w kwestii edukacji rząd stara się na bieżąco przekazywać najnowsze ustalenia, w opinii publicznej wciąż powstaje wiele wątpliwości. Z najświeższych doniesień wynika, że może w tej kwestii nastąpić nieoczekiwany zwrot akcji. 

Oszałamiające ustalenia ekspertów. Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny?

Raz mówi się, że od września dzieci wracają do nauczania w trybie normalnym, to znów że władze miałyby jednak przedłużyć proces e-lekcji. Ostateczna decyzja jest jednak zależna od tego, jak rozwinie się sytuacja epidemiczna w naszym kraju. Po wakacjach może ona ulec drastycznej zmianie. Warto zaznaczyć, że to właśnie na okres letnio-jesienny eksperci prognozują drugą falę zachorowań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tymczasem "Wprost" donosi, że eksperci wysnuli zupełnie nowe wnioski na temat tego, czy dzieci rzeczywiście przekazują między sobą i innymi koronawirusa. Ustalenia okazały się zaskakujące. Badania przeprowadzone m.in. na szwajcarskich gospodarstwach domowych oraz wśród dzieci w Chinach wykazały, że 90% małych pacjentów zaraziło się od osób dorosłych, z kolei one same nie przekazywały innym COVID-19. 

Z kolei francuskie badania dowiodły, że zarażony chłopiec, z którym styczność miało ponad 80 innych uczniów, żadnego z nich nie zaraził. Pojawiły się zatem twierdzenia, jakoby we wrześniu szkoły powinny zostać otwarte, a dzieci mogły wrócić do nauki stacjonarnej. Takiego zdania jest m.in. dr Raszka, jeden z ekspertów podsumowujących dotychczasowe badania.

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Chodzi o ludzkie życie

- Kluczową kwestią jest to, że dzieci nie wywołują pandemii. Po sześciu miesiącach mamy mnóstwo nagromadzonych danych wskazujących, że dzieci są mniej podatne na infekcje i wydają się mniej zakaźne; to dorośli, którzy nie przestrzegają protokołów bezpieczeństwa, którzy są odpowiedzialni za zakażenia - mówił. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Hańba, nikt nie zauważył. Pan Artur spojrzał na bób z Biedronki i dostrzegł porażającą prawdę, teraz nagłaśnia ogromną aferę
  2. Wielki wyczyn młodego sportowca. Zauważył pożar i uratował małe dziecko, wszystko nagrała kamera (WIDEO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Znaleziono dryfującą łódź z 4-latkiem na pokładzie. Jego mama, znana aktorka została uznana za zmarłą, są zeznania chłopca

Źródło: Wprost 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News