Rok szkolny
pikio pl
Klaudia Bochenek - 10 Maja 2020

Uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami? Media ujawniają niebywały plan rządu

Rok szkolny 2019/2020 to dla uczniów prawdziwy chaos, dla nauczycieli ogrom stresu, a dla rodziców wielka niewiadoma. Chociaż znane są terminy egzaminów maturalnych i ósmoklasistów to ciągle pozostaje pytanie - czy i kiedy dzieci wrócą do szkoły? Data nadal nie jest znana - wiadomo, że szkoły mają być zamknięte do 24 maja. Znane są za to plany rządu.

Rok szkolny będzie można zakończyć w klasach i apelem na sali gimnastycznej? Rząd chciałby zezwolić na zajęcia stacjonarne i powrót do normalności.

Rok szkolny 2019/2020 jednak zakończy się w szkołach, a nie w domach?

Jak dowiedzieli się dziennikarze Faktu, polscy politycy poważnie rozważają pozwolenie na otworzenie szkół. W tym momencie w związku z etapowym odmrażaniem gospodarki, rząd pozwolił na otwarcie żłobków i przedszkoli. Okazuje się, że również starsi uczniowie będą mogli z powrotem trafić do szkół - oczywiście o ile sytuacja na to pozwoli.

Masz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzegaMasz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzegaCzytaj dalej

Rząd wstępnie zakłada, że szkoły zostaną otwarte, jednak nie w całym kraju. Placówki będą mogły przyjmować uczniów jedynie w tych regionach, gdzie zachorowań jest najmniej. W związku z tym na powrót mogą liczyć dzieci z woj. lubuskiego, świętokrzyskiego czy też warmińsko-mazurskiego.

- Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności; przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same - mówił Łukasz Szumowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową. "Dwie prędkości" z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą dotyczyć także szkół.

Puszczenie uczniów do szkół przerazi rodziców?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czterej pancerni i pies - życie gwiazdyGwiazda "Czterech pancernych i psa" przed laty rozbiła małżeństwo innej aktorki. Potem spotkała ją wielka tragediaCzytaj dalej

Dopiero w III etapie będzie możliwe otwarcie placówek dla uczniów klas I-III z kilku powodów: aby odciążyć rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy oraz aby odciążyć ZUS, ponieważ do tej pory wypłacono w sumie kilka mld zł. Jednak w związku z umożliwieniem "normalnych lekcji" pojawia się wiele pytań - czy uczniowie będą musieli nosić maseczki? Co ze szkolnymi stołówkami (teraz nawet restauracje hotelowe nie mogą działać normalnie)? Co będzie działo się na przerwach? Na korytarzach i w szatniach panuje ogromny ścisk, co zwiększa szansę na ewentualnie zarażenie. Czy szkoły będzie stać na doposażenie toalet i klas w potrzebne środki ochrony osobistej?

Dzisiaj grzeje:

1. Matka zostawiła 5-latka samego w aucie. Nagle zaczęło płonąć, niewyobrażalny dramat w centrum Polski
2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Rodzice ogromnie obawiają się puszczenia dzieci do szkół. Nawet ci, którzy mają możliwość wysłać dziecko do żłobka lub przedszkola wolą jeszcze zaczekać. Uważają, że to nie ten moment. Wszystkiego dowiemy się już w tym tygodniu - jak będą przebiegać kolejne etapy odmrażania polskiej gospodarki oraz co dalej z dziećmi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Rząd przedłużył jeden z głównych zakazów, ale jest jeden wyjątek. Polacy łapią się za głowy
  4. Magda Narożna z Pięknych i Młodych przekazała radosną nowinę. Fani ślą gratulacje
  5. Karygodne zachowanie Polaków na plaży. Wszyscy widzieli, nie mieści się w głowie
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

KacperekNurek, który znalazł Kacperka, cały czas wszystko filmował. Dopiero w domu dostrzegł porażającą rzeczCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News