Rok szkolny klluczowa decyzja
Sejm RP
Konrad Karpiuk - 5 Maja 2020

Kluczowa decyzja, rodzice nie dowierzają. Minister przerwał milczenie dot. powrotu dzieci do szkół

Rok szkolny został zawieszony 11 marca przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od tego momentu w szkołach i uczelniach nie odbywały się zajęcia, a uczniowie mieli organizowane lekcje w systemie e-learningu. Od tego momentu termin powrotu do placówek edukacyjnych był kilkakrotnie zmieniany, ze względu na rozwój epidemii. W końcu minister edukacji przerwał milczenie w sprawie powrotu do szkół.

Rok szkolny wskutek wielokrotnego zmieniania terminu powrotu uczniów do placówek oświatowych, wciąż stoi pod znakiem zapytania. Wiele osób zastanawiało się, czy w ogóle ten rok zostanie dokończony w tradycyjny sposób, czy też do końca czerwca uczniów i studentów czekają zdalne zajęcia. Minister edukacji wypowiedział się po raz drugi.

Rok szkolny coraz bliżej końca. Nie wiadomo, kiedy nastąpi powrót do szkół

Dariusz Piontkowski zapowiedział, że decyzja ma zapaść w drugiej połowie maja. Wtedy zostaną przeprowadzone analizy dostępnych danych i podjęta zostanie ostateczna decyzja na temat powrotu do placówek edukacyjnych. Minister przyznał, że obecnie jest za wcześnie na odważne kroki, a dopiero pod koniec obecnego miesiąca będzie wystarczająco dużo danych, aby wydawać dalsze dyspozycje.

Informacje o śmierci dzieckaPolicja przekazała smutne informacje. Niestety, dziecko nie żyje, za wszystkim stoi 19-letni chłopak. Tragiczne wiadomości z południa PolskiCzytaj dalej

- Ewentualność powrotu do szkoły funkcjonuje, to jedno z ważnych rozwiązań. Uczniowie potrzebują kontaktów rówieśniczych oraz kontaktu z nauczycielem. Z tych powodów warto wrócić do tradycyjnej formy nauczania. Nawet gdyby miało to być tylko kilka tygodni, moim zdaniem warto to zrobić - komentował Dariusz Piontkowski dla Radia Gdańsk.

Minister edukacji o terminach rekrutacji do szkół i zakończeniu roku szkolnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lech WałęsaLech Wałęsa zwrócił się do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

Ponadto minister edukacji poruszył temat rekrutacji do szkół średnich i na uczelnie wyższe. Jak przyznał, prawdopodobnie będą one przesunięte w czasie. Niedługo mają pojawić się informacje o terminach dodatkowych, a rekrutacja ma być w miarę możliwości ograniczona do formy elektronicznej, aby minimalizować potencjalne zagrożenie. Ministerstwo przewiduje zakończenie roku szkolnego w terminie.

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną
2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

- Epidemia nas zaskoczyła, musieliśmy się do niej dostosować. Dziś wydaje się, że nie ma zagrożenia dla zakończenia zajęć dydaktycznych w końcówce czerwca - uspokajał minister edukacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczy
  2. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  3. Polacy będą źli, pracownicy skarbówki szykują protest. Petenci nie będą mogli załatwić swoich spraw
  4. Ogromne zmiany dla seniorów, na emeryturę będzie można iść po 53. roku życia. Duda już podpisał
  5. Teściowa Małgorzaty Rozenek w końcu przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News